שתף קטע נבחר

המשטרה: להאשים את הרב אלון במעשה מגונה

חצי שנה אחרי שפורום "תקנה" פרסם כי מי שנחשב לאחד מבכירי הרבנים בציונות הדתית חשוד בהטרדות מיניות, קובעת המשטרה כי נמצאה תשתית ראייתית בחשד לביצוע מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים בשני קטינים

המלצה להעמיד לדין. המשטרה הודיעה הערב (יום א') כי נמצאה תשתית ראייתית נגד הרב מוטי אלון, בחשד לביצוע מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים בשני קטינים. חומרי החקירה הועברו על-ידי צוות החקירה לפרקליטות מחוז ירושלים, שאמורה לערוך לאלון שימוע לפני הגשת אישום.

 

בפברואר השנה ביקש היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לפתוח

בחקירה משטרתית בעקבות הפרסומים על התלונות על הטרדות מיניות שהגיעו לפורום "תקנה" בעניין הרב. אלון, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, חשוד בהטרדות מיניות והורחק לפני ארבע שנים מכל פעילות רבנית וחינוכית.

 

הפרשה התפוצצה לאחר שרבנים ואנשי אקדמיה פרסמו הודעה הקושרת את אלון לפרשת מין, לאחר שהפר את ההסכם המגביל את פעילותו. בהודעה מטעם פורום "תקנה" - הגוף הציוני-דתי המטפל בהטרדות מיניות מצד בעלי מרות וסמכות - נכתב כי הרכב מיוחד עוסק זה זמן רב בעניינו של אלון, בעקבות תלונות על "מעשים המנוגדים לערכי קדושה ומוסר".

 

צוות חקירה מיוחד מיחידת להב 433 בראשותו של נצ"מ אפרים ברכה,

הצליח להגיע לכמה מתלוננים, נערים שנפגעו מינית על-פי החשד בידי אלון. במהלך החקירה הסכים אחד העדים למסור עדות מפורטת ומפלילה נגד הרב אלון על מעשים מגונים שביצע בו בכוח, בהיותו קטין.

 

החוקרים ערכו בדיקות נוספות שחיזקו את עדות המתלונן. במסגרת החקירה, זומן הרב אלון לחקירה באזהרה בחשד לביצוע מעשים מגונים באותו קטין. במהלך החקירה הגיע קטין נוסף שסיפר אף הוא על מעשים מגונים שביצע בו הרב אילון, ובעקבות זה נחקר הרב אלון בפעם השנייה. בסיכום החקירה כתב הצוות, כי"נמצאה תשתית ראייתית נגד הרב אלון בביצוע מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים בקטין".

 

פרקליטו של אלון, עו"ד יאיר גולן, אמר כי "אנו משוכנעים שבדיקה מעמיקה תבהיר שהרב לא ביצע כל עבירה ובסופו של דבר אנו מקווים שלא יוגש נגדו כתב אישום. הרב אלון שיתף פעולה בחקירתו, ענה לכל השאלות שנשאל ושלל ביצוע עבירה כלשהיא על ידו. הרב אלון ימשיך להיאבק על האמת ועל שמו הטוב".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אביעד גליקמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון. יזומן לשימוע
צילום: גילי אליהו
מומלצים