שתף קטע נבחר

התמ"ת מחלק את התקציב: מענקים ל-11 מפעלים

בתמורה למענקים, שסכומם הכולל יהיה 82-68 מיליון שקל, התחייבו המפעלים לקלוט לשורותיהם 330 עובדים חדשים; המענק הגדול ביותר יועבר למכתשים אגן, שתשקיע 100 מיליון שקל ותקבל מענק של 20%-24% מגובה ההשקעה

מנהלת מרכז ההשקעות של משרד התמ"ת אישרה מתן מענקי השקעה ל-11 מפעלים, רובם בפריפריה, שיבצעו השקעות בשטח המפעל ובתמורה יקבלו מענק של 20%-24% מגובה ההשקעה.

 

 

בסך הכל מדובר בהשקעה בהיקף של 342 מיליון שקל, שתזכה למענקים של 82-68 מיליון שקל ממשרד התמ"ת. בתמורה התחייבו המפעלים מקבלי המענקים לקלוט לשורותיהם 330 עובדים חדשים. ממרכז ההשקעות נמסר כי המענקים אושרו בדגש על השקעה במפעלים בפריפריה. 

 

ההשקעה הגדולה ביותר, בהיקף של 100 מיליון שקל, תתבצע על ידי מפעל ברמת חובב של חברת מכתשים אגן, מקבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר. אף על פי שמכתשים מפעלים כימיים תקבל את המענק הגדול ביותר, היא תקלוט מספר עובדים שנחשב נמוך - 24 בלבד. החברה מתכננת לבצע הרחבה משמעותית של המפעל שלה לייצור מוצרים גנריים בתחום הגנת הצומח. 

 

ההשקעה השנייה בגודלה לאחר מכתשים תתבצע על ידי חברת מעבדות רפא, שתרחיב את המפעל בהר חוצבים, המפתח תרופות גנריות. היקף ההרחבה יעמוד על 95.7 מיליון שקל ובחברה יקלטו 73 עובדים. מענקים נוספים של עשרות מיליוני שקלים אושרו למפעל אורטל מקיבוץ נווה אור שעוסק בייצור חלקים לתעשיית הרכב וישקיע 30 מיליון שקל בהרחבתו, לגטמנאטק כבלים ממג'דל שמס, לחברת דקור רהיט מקריית גת, לחברת מוקד מכשירים מדויקים בבר לב ועוד.

 

במרכז ההשקעות מבקשים לאשר השקעה גדולה יותר עד סוף השנה, למפעל ממרכז הארץ שיעתיק את מקומו לצפון הארץ, ויקבל בתמורה מענק השתתפות של 150-50 מיליון שקל. בשבועות הקרובים צפוי המרכז לאשר מענקים נוספים בתקציב שנותר עד סוף השנה.

 

התקציב לשנתיים שלאחר מכן עתיד לעמוד על כחצי מיליארד שקל. במקביל נערכים בתמ"ת ליישום הרפורמה בחוק לעידוד השקעות הון, שמכוחו ניתנים המענקים הללו.


פורסם לראשונה 08/08/2010 23:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
בשבועות הקרובים יאושרו מענקים נוספים
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים