שתף קטע נבחר

האם גוגל בדרך לרשת חברתית? רכשה את Slide

ענקית החיפוש קנתה את חברת משחקי הפנאי Slide. בתוך כך מתחזקת ההערכה כי גוגל פועלת להקמת רשת חברתית מבוססת משחקים, שתיקרא Google Me. החברה טרם הגיבה על השמועות

גוגל אישרה השבוע שרכשה את חברת Slide, אשר מפתחת משחקוני פנאי ושירותים נלווים לרשתות חברתיות.

 

בכך, מתחזקת ההערכה כי גוגל מתכננת להיכנס אל שוק המדיה החברתית – על ידי שירות מבוסס משחקים, לפי דיווח של PC World. לפי מספר הערכות, השירות של גוגל צפוי להיקרא Google Me.

 

גוגל כבר טמנה ידה בתחום המדיה החברתית, עם השקת Orkut ב- 2004. זוהי רשת חברתית אשר דמתה למייספייס באפשרויות שהציגה, ועודנה פופולרית מאוד בהודו ובברזיל - גם בעידן פייסבוק. Orkut היתה פופולרית גם באירן, לפני שחסם אותה השלטון. גוגל פיתחה ושיפרה את Orkut, אולם לא דחפה אותה בהצלחה אל מדינות נוספות. הדבר עורר תמיהה לאור הצלחתה המסחררת של פייסבוק.

 

בשנה האחרונה נחשפו מספר ראיות אשר מצביעות כי גוגל מתקדמת שוב לכיוון המדיה החברתית. השקת גוגל Buzz, רשת שדומה במבנה לעדכונים בפייסבוק - היוותה צעד משמעותי. עם זאת, ההשקה עוררה ביקורות בקרב משתמשי ג'ימייל, היות שגוגל חשפה מידע פרטי שלהם ללא אישור, במסגרת השירות.

 

במהלך מאי דווח כי גוגל מחפשת לאייש משרה של מנהל מדיה חברתית. לפי אתר GigaOm, החברה שכרה מגייס כוח אדם בכיר לשם כך. עם זאת, נכתב באתר כי יתכן וגוגל תעדיף לרכוש רשת חברתית קיימת מאשר להקים אחת בעצמה.

מקור השם Google Me בציוץ טוויטר של מייסד Digg, קווין רוז. לדבריו, מקור אמין המקורב לנושא הדליף לו את עצם קיומו של הפרוייקט החברתי החדש של גוגל. ביולי התראיין מנכ"ל גוגל בבריטניה, מאט בריטין לטלגרף, וסרב להכחיש או לאשר את קיומו של פרוייקט Google Me. במהלך החודש האחרון נודע כי גוגל מקיימת מגעים עם חברות משחקים שונות, לרבות EA וזינגה - מפתחת פארמוויל הפופולרי. כמו כן, פנתה לחברות משחקי פנאי נוספות כמו Playfish.

ניתן לראות כי על אף הצטברות הראיות, אין הוכחה חד משמעית לקיומה של Google Me. יתכן שגוגל תבנה רשת חברתית במודל שונה משל פייסבוק. ברשת החברתית של צוקרברג מתקשרים אנשים ביניהם, משתפים תכנים, והמשחקים מהווים שירות נלווה, בו לא כולם עוסקים. יתכן שגוגל תבחר לשים את המשחקים במרכז, ולמשוך דרכם משתמשים - בעוד האינטראקציה החברתית ושיתוף התכנים יהיה משהו פחות מרכזי: מודל הפוך משל פייסבוק.

 

באותה מידה, יתכן שגוגל שואפת לפתח שירות משחקים מקוון, שירכז תכנים מחברות משחקים מובילות. בשלב זה, שומרת ענקית האינטרנט את הקלפים קרוב לחזה, ולא הגיבה על ההערכות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפתחת רשת חברתית? גוגל
איור: ניצן סדן
מומלצים