שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל על מסמך גלנט: עלול לפגוע בתדמית

פורום מטכ"ל התכנס באווירה מתוחה, לראשונה מאז חשיפת מסמך המריבה. הרמטכ"ל אמר כי הוא מקווה שהחקירה תסתים בהקדם ושהצדק ייצא לאור: האירוע יכול לפגוע בתדמיתו של צה"ל. מונו מפקדים חדשים לחטיבות הצנחנים, גבעתי וכפיר

לראשונה מאז חשיפת "מסמך גלנט", התכנס הערב (ב') באווירה מתוחה פורום מטכ"ל. הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי,  אמר לאלופים בדיון בקריה בתל-אביב כי הוא מקווה שהאמת תצא לאור בהקדם האפשרי. הוא אמר כי האירוע יכול לפגוע בתדמית צה"ל, ולכן חשובה החקירה על מנת לקבל תשובות מהימנות באשר למסמך - והאם הוא אותנטי או מזויף.

 

בדיון, שנערך מספר שעות, לקחו חלק ארבעה מחמשת המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל. גדי שמני, היושב בווושינגטון מתוקף תפקידו כנספח צה"ל, לא נכח בו. לאחר סיומו ניתן היה להבין כי בחדר שררה אווירה מתוחה, ולא ניתן היה להתעלם מהפרשה שמעסיקה את צה"ל ובעיקר את הקצונה הבכירה. עם זאת, ניסו האלופים להתנהל באופן ממלכתי והתמקדו בנושא המרכזי שעמד על הפרק - איוש קצינים בדרגת אלוף משנה בתפקידים מרכזיים.

 

לשלוש מחטיבות החי"ר המרכזיות של צה"ל מונו מפקדים חדשים. אלוף משנה אמיר ברעם, המשמש כיום כמפקד חטיבת מילואים של הצנחנים, ימונה למפקד החטיבה הסדירה של הצנחנים.

 

אל"מ עופר לוי ימונה לתפקיד מפקד חטיבת גבעתי. אל"מ אודי בן מוחא, עד לאחרונה מפקד חטיבת חברון, ימונה למפקד חטיבת כפיר ויסגור מעגל, לאחר שלפני מספר שנים שימש כמפקד גדוד שמשון. בדיון נקבע גם שמפקד בית הספר לקצינים יהיה אל"מ ערן ניב. אל"מ רונן מרלי, מפקד חטיבת ברעם בגבול הצפון, ימונה למפקד בית הספר למ"כים.

 

גם בשיריון נקבעו שני מפקדי חטיבות חדשים: אל"מ עודד בסיוק ימונה למפקד חטיבה 7 ויחליף את אל"מ יעקב בנג'ו, שימונה לראש מחלקת מבצעים במטכ"ל. אל"מ שמוליק אולנסקי ימונה למח"ט 188 במקומו של אל"מ אילן לביא, שימונה לקצין אג"מ בפיקוד הצפון. המינויים ייכנסו לתוקפם במהלך שנת 2011.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרמטכ"ל אשכנזי
צילום: רויטרס
מומלצים