שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מגדל למבוטחיה הקשישים: הוכיחו לנו שאתם חיים

  אלפי גימלאים קיבלו מכתב מחברת הביטוח, שבו הם נדרשים להוציא אישור שהם עדיין בחיים כדי להמשיך ולקבל גימלה. מגדל: "זו הדרך היחידה לוודא שלא תמה זכאות המבוטח". ללשכת סוכני הביטוח: בחברות הביטוח האחרות זה לא קורה

  גם מכם ביקשה חברת הביטוח מגדל לגלות סימני חיים? אלפי מבוטחים של מגדל, שמקבלים מהחברה דמי גימלאות, קיבלו לאחרונה פנייה לא שגרתית: הם נדרשים למלא טופס הנקרא "תעודת חיים" ובו אישור מרופא כי הם עדיין בחיים. זאת כתנאי להמשך קבלת הגימלה שלה הם זכאים מהחברה.

   

  במכתב שנשלח לגימלאים נכתב כי "במסגרת אימות נתונים בקרב מערך הגימלאים, התברר שלא התקבל בחברתנו טופס 101 לשנת 2010 (טופס פרטים אישיים) חתום על ידך. לפיכך נבקשך למלא את טופס תעודת חיים המצ"ב ולהחתימו".

   

  על המכתב חתום אייל דבורא, מנהל תפעול יחידות מטה של אגף תפעול חיסכון ארוך טווח בחטיבת הלקוחות של מגדל.

   

  למכתב מצורף אותו טופס תעודת חיים, שבו נכתב: "הנך מתבקש לסור לרופא המשפחה או למשרד חברת הביטוח מגדל, למלא את הפרטים הנדרשים ולהחזירו לחברת הביטוח". ועוד נאמר בטופס: "במידה ובחרת להחתים רופא משפחה – יש לבצע את החתימה ולהעביר את הטופס מיידית למשרדנו".

   

  הגימלאי צריך למלא את פרטיו האישיים בטופס, ובחלקו התחתון יש להחתים את מאשר חתימת הגימלאי (עו"ד, פקיד בנק או רופא מטפל) המאשר כי "הנ"ל הינו בחיים" וכן כי הגימלאי עצמו חתם על טופס תעודת החיים בנוכחותו (או אם נמנע ממנו לחתום בעצמו – מה הייתה הסיבה לכך).

   

  בתחתית הטופס נכתב גם כי "אישור זה ישמש לכם (כלומר, לחברת מגדל - ב"ב) ראייה שעל פיה תמשיכו לשלם לגימלאי גימלה חודשית בהתאם לתנאי הגימלה".

   

  מחברת מגדל נמסר בתגובה: "מגדל מחויבת, מתוך שמירה על זכויות הגימלאים, לוודא מדי שנה כי פרטי הגימלאי מקבל הקצבה הינם מעודכנים וכך גם ההפרשות המתחייבות מהגימלה למס ההכנסה.

   

  "על כן, החברה שולחת באופן יזום מסמך עדכון פרטים כנדרש. גימלאי שלא מעדכן את הפרטים ולא משיב את המסמכים הרלוונטיים, מקבל לביתו פנייה ישירה כמתחייב, על מנת לוודא שלא תמה זכאותו לקצבה. על פי ההוראות, אין למגדל דרך עצמאית או מחשובית לוודא מידע זה זולת הפנייה לגימלאי עצמו".

   

  פנינו ללשכת סוכני הביטוח כדי לבדוק אם הם מכירים פניות דומות של חברות הביטוח למקבלי גימלאות שיצהירו שהם בחיים. והתשובה: לא מוכרות פניות כאלה של חברות אחרות.

   

  הכתבה התפרסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "שומרים על זכויות הגימלאים"
  צילום: Index Open
  מומלצים