שתף קטע נבחר

עוד עצור בפרשת פרלמן: "תרגיל מלוכלך בשב"כ"

המשטרה והשב"כ עצרו פעיל ימין בן 24, אחד ממקורביו של החשוד המרכזי, בחשד למעורבות בפרשת "המחבל היהודי". רק אתמול נקבע כי הסיכוי להרשעתו של פרלמן בעבירות המיוחסות לו - נמוך ביותר

רק אתמול העריך שופט השלום בפתח-תקווה, נחום שטרליכט, שדן בפרשת "המחבל היהודי", כי נמוכים הסיכויים להרשעת החשוד המרכזי בפרשה, חיים פרלמן, בשל היעדר ראיות מבוססות נגדו - מה שלא הפריע היום (ג') למשטרה ולשב"כ לעצור חשוד נוסף, צעיר בן 24 מההתנחלות תקוע, פעיל ימין הנחשב לאחד מחבריו של פרלמן.

 

בתגובה למהלך, שיגרו מקורביו של פרלמן עקיצה לעבר כוחות הביטחון. "בשב"כ לא יודעים להפסיד בכבוד", אמרו ל-ynet. "היה ברור לנו שאחרי הנזיפות של בית המשפט אתמול, יעשו בשב"כ הכל כדי להציג התפתחויות בפרשה, כולל תרגילים מלוכלכים של הרגע האחרון".

 

בשל קביעת בית המשפט, הוארך אתמול מעצרו של פרלמן עצמו ביומיים בלבד. הוא חשוד ברצח ארבעה ערבים ובניסיון לרצוח עוד שבעה - אך אתמול, כאמור, נקבע כי אין די ראיות משמעותיות ורציניות שיש בהן כדי להביא להרשעתו בהתאם לחשדות, לפיהן אף פעל פרלמן בתוך חוליה של מחבלים.

 

"עם כל הכבוד, לא מצאתי התקדמות ממשית בחקירה המבססת ואוספת ראיות חדשות", כתב השופט שטרליכט בהחלטתו. "לכן, ניתן להסתפק בפרק זמן קצר בהרבה ממה שהמשטרה מבקשת".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים פרלמן. הסיכויים נמוכים, המעצרים נמשכים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים