שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הסמיתס

  עכשיו, כשגרסת 2010 ל"קראטה קיד" האהוב משנות ה־80 כבר הכניסה לא מעט כסף, למפיקיה וויל סמית ואשתו ג'יידה פינקט־סמית, כבר ברור שהם עשו את ההחלטה הנכונה כשליהקו את בנם ג'יידן לתפקיד הראשי. השבוע הסרט מגיע אלינו וזו סיבה מספיק טובה להכיר את תאגיד הבידור המשפחתי, הכולל בן 12 שמסתחבק עם ג'קי צ'אן ובת תשע שכבר עובדת על המוזיקה שלה

  שם המשפחה סמית בארצות הברית הוא המקבילה האמריקאי ל"כהן" או "לוי" שלנו. רוצה לומר, נפוץ ושגרתי. אבל משפחת סמית ההוליוודית, שבראשה השחקן וויל סמית, היא הכל חוץ משגרתית. מדובר באחת המשפחות היותר מצליחות, עשירות, אוהבות ומוכשרות בשואוביז האמריקאי ועוד לא דיברנו על איך שהם נראים. וויל, ג'יידה פינקט־סמית ושלושת ילדיהם הם סוג של תאגיד בידורי הפועל בדרכים מאוד משומנות.

   

  "לוויל היה חזון משלו ולי היה חזון משלי והחלטנו לאחד אותם", הסבירה ג'יידה, אם המשפחה, שחקנית, זמרת ומפיקה, בראיון לאופרה ווינפרי. "ברגע שראינו איך הילדים שלנו - ווילו, ג'יידן וטרי (בנו של וויל סמית מנישואין קודמים, שמעדיף לעסוק בפוטבול. א.ק) - גדלים, מפתחים אישיות וקריירה, ומחליטים דברים בעצמם, החלטנו: 'אוקיי, אנחנו מעוניינים לכונן עסק משפחתי, והשאלה היא איך אנחנו משלבים את כל הכישרונות האלה שיש במשפחה ומשתפים פעולה'. החזון שלנו הוא ליצור מקום שבו החלומות של הילדים יוכלו להתגשם. יחד עם זאת, בסופו של יום, לכל אחד מהילדים יש את החזון האישי הפרטי שלו. וויל ואני נמצאים שם כדי להעניק להם השראה, לעודד, לדחוף ולתמוך. הם צריכים להיות מסוגלים למצוא את הדרייב שלהם בתוך עצמם ואת המטרה שאליה הם שואפים להגיע".

   

  וויל, ממהר לחזק את דברי רעייתו וליישר קו עם הצדקנות: "אני רק רוצה שהילדים שלנו יחיו חיים של עשייה וגדולה, וייצרו בדרך שתעניק השראה לאנשים אחרים. שאנשים יהפכו לטובים ביותר ברגע שהם ייחשפו ויהיו בקשר עם המצוינות של ילדינו".


  "יש בסין כל כך הרבה דברים קולים". קארטה קיד חוזר לאסיה

   

  בהתאם לקו החינוכי והכמעט נוצרי הזה, לא מפתיע לגלות שהפרויקט החם הנוכחי של תאגיד סמית הוא הרימייק החדש ללהיט האייטיז "קראטה קיד" - סרט שכולו מסרים חינוכיים והשראה לבני הנעורים והיה אחד משוברי הקופות הגדולים של 1984. בגרסה הנוכחית ההורים סמית חתומים על ההפקה וג'יידן בן ה־12 (שכבד שיחק לצד אביו ב"אני אגדה") מככב בתפקיד הראשי. כש"קראטה קיד" הגיע לאולמות הקולנוע ביוני האחרון בצפון אמריקה הוא הגיע לרווחים מרשימים של 55 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון, ומאז צבר עוד מיליונים רבים. נכון לעכשיו, "קראטה קיד 2010" מתגאה ברווחים בשווי רבע מיליון דולר בכל העולם, והיד נטויה. ההישג הזה רק מעצים את הכוח ההוליוודי וכמובן את חשבון הבנק של בני משפחת סמית.

   

  ב"קראטה קיד", שמגיע אלינו השבוע, מגלם ג'יידן את דריי, נער מדטרויט שנאלץ לעזוב את אמריקה ולעבור עם אמו לסין. הוא מתקשה להתאקלם במדינה החדשה ורוצה לחזור הביתה. חבורה של בריונים, תלמידי קונג פו הלומדים בבית ספרו, נטפלת לדריי והופכת את חייו לגיהינום. באחת התקריות בין דריי לחבורה נחלץ לעזרתו של הילד האמריקאי איש התחזוקה (אותו מגלם אשף הלחימה הוותיק והפופולרי ג'קי צ'אן) של הבניין שבו הוא גר - מר מיאגי גרסת 2010 בשבילכם. בין השניים נוצר קשר מיוחד, ואיש התחזוקה מתגלה כמורה מעולה לקונג פו, שמלמד את דריי את רזי הלחימה, פרקים במשמעת וכמובן, כמו בסרט האהוב ההוא, שיעור לחיים.

   

  "אני חושב שהסרט המקורי היה מדהים ואני מקווה שגם הגרסה שלנו מדהימה", אמר לאחרונה ג'יידן בראיון. "למעשה ערכנו בעיבוד כמה שינוים, למשל שינינו את ארץ ההתרחשות של העלילה וגם אופי וסגנון הקרבות שונה".

   

  שינוי הלוקיישן סיפק לג'יידן הצעיר לא מעט חוויות: "יש בסין כל כך הרבה דברים קולים ומעניינים, כמו החומה הסינית והעיר האסורה. כבר על היום הראשון שלנו בסין הלכנו לפארק שעשועים והתחרינו במכוניות, וזה היה נורא כיפי".

   

  כדי להכשיר את עצמו לתפקיד התובעני ג'יידן נאלץ לעבור אימוני לחימה מתישים וקשים כדי שייפתח שליטה באמנות הקונג פו: "חטפתי הרבה צעקות מהמאמנים וגם המון מכות. אני זוכר במיוחד מכה מאוד חזקה בפרצוף, וגם אחת בצלעות".

   

  יש לא מעט ילדים שהיו מוכנים לחטוף מכה בצלעות כדי להעביר שבועות עם ג'קי צ'אן, הכוכב ההונג קונגי שהפך לחביב סרטי הפעולה האמריקאים. "הוא פשוט איש מדהים ומשעשע", סיפר ג'יידן בהתלהבות. "בכל פעם שנפגשנו בבוקר הוא היה

   אומר 'בוקר טוב' בשפות שונות ומשונות. הוא לא הפסיק גם ללמד אותי ואת הצוות כל מיני דברים גם בתחום המשחק וגם בתחום הקרבות. למשל איך למתוח את הגוף ואיך להיות ממוקד".

   

  צחוקים ומכות על הסט בצד, האתגר האמיתי שעמד בפני ג'יידן היה לעבוד עם הוריו המפיקים, שלא שכחו לרגע שזה הבן שלהם מול המצלמות. "זה היה בהחלט קשה", מתוודה הבן. "אבא שלי נהג תמיד לומר לי: 'אוקיי. ג'יידן, אתה צריך לעשות את הסצנה הזאת והזאת ולהיות מאוד אמוציונלי, ואולי תצטרך לבכות, ואנחנו גם צריכים שתעשה כך וכך'. ואז אמא שלי אמרה: 'אולי כדאי שתאכל כמה תפוחים?', אז עניתי לה שלא בא לי על תפוחים, והיא המשיכה להציק לי: 'אתה חייב לאכול אותם בשביל האנרגיה'. בסוף נשברתי ואמרתי לה: 'טוב אמא, אני אוכל את התפוחים'".

   

  בעוד ג'יידן מתענג על ההצלחה של "קראטה קיד", אחותו ווילו בת התשע מאיימת להיות סלב בזכות עצמה. היא עובדת על סרטים (בעבר כבר הקליטה קולות עם אמה ל"מדגסקר" והופיעה לצד אביה ב"אני אגדה") ובעיקר שוקדת על אלבום. "כרגע אני מתמקדת במוזיקה, העבודה על האלבום הולכת מאוד טוב, ואבא שלי מסייע לי ומחדיר בי מוטיבציה", היא סיפרה בראיון שהעניקה לפני חודש. "אני גם נהנית להקשיב לשירים שלו - הוא כותב כבר מגיל 12, כך שיש לו כבר מאות שירים".

   

  ווילו מספרת שהיא מעריצה את ליידי גאגא ופרינס, אבל רבים משווים אותה דווקא לריהאנה, וקוראים לה: "מיני ריהאנה". "כל החברים שלי קוראים לי: 'היי ריהאנה'. ואני אומרת להם: 'אני לא ריאנה'. יש לי סגנון ואישיות משלי".

   

  על אף שמפתה לחשוב שכל התעסוקה ההוליוודית הזאת עשויה להפוך את הילדים לבית משפחת סמית לחומר טוב לפרק ב"סיפורי ההוליווד האמיתיים" בעוד כמה שנים, מצטיירת תמונה שונה. בני המשפחה מבלים יחד ומשתדלים לשמור על התנהלות משפחתית נורמטיבית עד כמה שאפשר. "אנחנו נוהגים לצפות יחד בסרטים וללכת להופעות", מספרת ווילו שבקלות ניתן לטעות בגילה ולחשוב שהיא בוגרת יותר. "בכלל, כיף לבלות עם אבא שהוא איש נורא מצחיק. להורים שלנו יש המון הבנה כלפינו. כשאני חווה רגעים קשים, אני יכולה לחלוק איתם את התחושות שלי, ואם אני מסתבכות בצרות, הם לא כועסים עליי ולא מענישים אותי, ורק נותנים לי עצות טובות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טוב, אמא, אני אהיה כוכב קולנוע. משפחת סמית
  getty images imagbank
  לאתר ההטבות
  מומלצים