שתף קטע נבחר

המשטרה לתושבי אל-עראקיב: אם תבנו - נתבע

אחרי שהרסו בפעם השלישית את המבנים בכפר הבדואי הלא חוקי, מאיימים במשטרה לפנות לערכאות משפטיות. מפקד מחוז דרום, ניצב יוחנן דנינו: "אנחנו מנסים להעביר מסר שטרם נקלט. לא נאפשר את ההתחכמות הזו של בנייה מחדש"

"כל שקל שהמדינה צריכה לשלם בגין הליך הפינוי של אל-עראקיב, אנו נתבע מהתושבים בהליך אזרחי" - כך אמר הערב (יום ג') מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יוחנן דנינו. זאת, לאחר שהבוקר שבו בפעם השלישית אל הכפר הבדואי פקחי המנהל האזרחי בליווי כוחות משטרה, והרסו את המבנים שהוקמו במקום עד היסוד.

 

"אנחנו נמצה איתם את הדין ונגיש נגדם כתבי אישום פליליים. הפרקליטות האזרחית במחוז דרום מכינה תביעה בסך מיליונים על כל הוצאות המדינה שנדרשו לפינוי. כל שקל שהמדינה צריכה לשלם אנחנו נתבע בהליך אזרחי. אנחנו מנסים להעביר מסר שטרם נקלט. אמרנו שלא נאפשר את ההתחכמות הזו של בנייה מחדש שעתיים-שלוש אחרי ההריסה", אמר דנינו.


דנינו באל-עראקיב, בפינוי קודם (צילום: הרצל יוסף)

 

מפקד מחוז דרום, שדיבר בטקס חילופי מפקדים בנתיבות, הפנה אצבע מאשימה לעבר גורמים במגזר הבדואי שלטענתו "תפסו טרמפ" על מבצע האכיפה של הרשויות. "יש גורמים שמייצגים את המגזר הבדואי, דוגמת ועדת המעקב העליונה. בין הפלישה הבלתי חוקית לטובת הבדואים - אין שום קשר.

 אני מקווה שהמסר הזה ייקלט כי לא נאפשר את חזרתם לקרקע".

 

בדומה לפעמיים הקודמות שבהן נהרסו בתי הכפר, גם היום שבו אל אל-עראקיב תושבי המקום ופעילי שמאל כדי לשקם את המבנים. "צריך לחשוב מי יקצור את כל השנאה הזו אחר-כך", אמר ח"כ טאלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) שהגיע למקום. "בגוש קטיף נתנו פיתרון לאנשים - כאן לא. היהודים עושים לבדואים דברים גרועים יותר ממה שעשו להם עמים אחרים בהיסטוריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דנינו. המסר לא נקלט
צילום: גיל יוחנן
כוחות הביטחון באל-עראקיב
צילום: הרצל יוסף
משקמים את המבנים
צילום: מ. ורשבסקי
מומלצים