שתף קטע נבחר

הסכם קיבוצי ראשון בקייטרינג ל-1,100 עובדי שפע

חברת ההסעדה וההסתדרות יחתמו היום על הסכם קיבוצי ראשון בענף. עיקרי ההסכם: יותר ביטחון תעסוקתי, שיפור בהסדר הפנסיה ותוכנית תמריצים לעובדים, בתמורה לשקט תעשייתי. ההסכם תקף ל-4 שנים

ההסתדרות וחברת הקייטרינג העולמית סודקסו, בעלת השליטה בחברת שפע, יחתמו היום (ד') על הסכם קיבוצי ראשון בענף בישראל. 1,100 עובדי שפע, שמיוצגים על ידי ההסתדרות, ייהנו מהגברת הביטחון התעסוקתי הודות להסכם התקף ל-4 שנים. בנוסף יזכו העובדים לשיפור הסדר הפנסיה, לתמרוצים על הצטיינות ולהעלאה מינורית מאוד בשכר למשתכרי שכר המינימום בחברה. בתמורה, הנהלת סודקסו תהנה משקט תעשייתי מצד העובדים.

 

 

יו"ר ההסתדרות עופר עיני חלק שבחים להנהלת שפע וסודסקו על התנהלותן במשא ומתן". מנכ"ל שפע, קיריל דרבנסקי, אמר ש"שהחברה הבינה כי תנאי העבודה בישראל שונים מאלו שבשאר המדינות ולכן הוחלט אסטרטגית לשתף פעולה עם ההסתדרות ...עניין זה עולה בקנה אחד עם התחייבותנו להגן על זכות ההתאגדות וחופש הביטוי של העובדים,

 לעודד דיאלוג ואחדות על מנת להשיג התקדמות בהתאם לחוקי העבודה של כל מדינה ומדינה והעקרונות המותווים של ידי ארגון העבודה הבינלאומי". משפע נמסר ל-ynet שחלק ניכר מ-400 אלף עובדי החברה האם ברחבי העולם מאוגד אף הוא.

   

נציין שעל אף האידיליה המשתקפת בדברי עיני ודרבנסקי היום, לאחר התארגנות העובדים ולפני הכרת שפע בה נשמעו הצדדים אחרת; ההסתדרות האשימה את החברה ב"איומים ישירים ועקיפים ומסע הפחדות נגד אלו שהצטרפו לוועד"; ועובדי חברת החשמל אף החרימו את הקייטרינג שלהם, המסופק על ידי שפע, ליום אחד לאות תמיכה בעובדים. ההנהלה הכחישה את טענות ההסתדרות.

 

פרטי ההסכם

  • חובת היוועצות עם נציגות העובדים במקרה של פיטורים או שינוי מבני בחברה.

  • משפר את ההסדר הפנסיוני של העובדים על ידי הקדמת תשלום מלוא פנסיית החובה בשנה אחת; כך שההפרשות לפנסיה תעמודנה על 15% כבר בתחילת שנת 2012 במקום בתחילת שנת 2013.
  • תינתן תוספת שכר בשיעור 0.5% (כ-19 שקלים) לעובדי החברה המשתכרים שכר מינימום.
  • תמרוץ יחידות מצטיינות בסכום כולל של 150 אלף שקל בשנה. אלו יחולקו כגמול חודשי שיינתן למחלקה המצטיינת (המונה כ-30 עובדים) באותו החודש.  
  • יוגדל שווי השי לחגים ותוקם ועדה משותפת לוועד ולהנהלה בנושא רווחה ותרבות.

 

קבוצת סודסקו מעסיקה כ-400 אלף עובדים ברחבי העולם. שפע מספקת שירותי הסעדה למוסדות חינוך, בריאות, תעשייה וחברות היי-טק, ובהן חברת החשמל, משרד רה"מ, משרד החוץ, בזק (עזריאלי), ביטוח ישיר, ואגד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האוכל ימשיך לזרום. שקט תעשייתי בשפע
צילום: דנה קופל
מומלצים