שתף קטע נבחר

יחימוביץ' פתחה במפקד: תרוץ לראשות העבודה?

ח"כ שלי יחימוביץ' אמנם לא הצהירה באופן רשמי על כוונתה לרוץ לראשות העבודה, אבל היא שלחה מכתב ל-5,000 איש המקבלים ממנה עדכונים, בו כתבה: "אם אתם רוצים שאני אשפיע - עשו מעשה קטן אך חשוב, והתפקדו"

מצבה של מפלגת העבודה בסקרים ובציבור קשה, אולם יש כאלה המאמינים כי לא הכל אבוד, והמאבק העתידי על ראשות המפלגה מתעצב כבר בימים אלה. לשרים יצחק (בוז'י) הרצוג ואבישי ברוורמן, שכבר הבהירו בעבר כי בכוונתם להתמודד על ראשות המפלגה והחלו בפועל את המירוץ באמצעות עריכת מפקד אגרסיבי, הצטרפה בימים האחרונים גם חברת הכנסת שלי יחימוביץ'.

 

יחימוביץ', שנחשבת לאחת הדמויות הפופולריות במפלגה וגם מחוצה לה, לא הצהירה אמנם באופן רשמי על כוונתה לרוץ לראשות העבודה, אולם כבר לפני כמה חודשים אמרה במהלך ראיון עיתונאי כי היא אינה פוסלת את האפשרות להתמודד.

 

לאחרונה אמרה יחימוביץ' למקורביה, כי "אם הייתם שואלים אותי לפני שנה, הייתי פוסלת את האפשרות הזו על הסף. היום זה כבר אחרת, אך טרם החלטתי באופן חד משמעי כיצד לנהוג". עם זאת, החלה יחימוביץ' בימים האחרונים במהלך משמעותי לחיזוק מעמדה בתוך המפלגה. היא פתחה בשבוע האחרון במפקד באמצעות האינטרנט, שנועד לצרף לשורות תומכיה אלפי חברים חדשים ובכך לאפשר לה להתמודד בעתיד על ראשות המפלגה.

 

במכתב ששיגרה חברת הכנסת לכ-5,000 איש המקבלים ממנה עדכונים שוטפים על פעולתה, כתבה: "אם אתם רוצים להשפיע ולשנות. אם אתם רוצים שאני אשפיע - עשו מעשה קטן אך חשוב והתפקדו. אין לי לשכת שר עם עשרות עוזרים, לא בעלי הון שתורמים לי, ובכל זאת פסקה אחת קטנה שלי באחד המיילים האחרונים הניבה התפקדות של מאות, מה שמעיד עליכם דברים נפלאים. בקיצור חבר'ה, אם עוד לא הבנתם: אני צריכה אתכם, וקוראת לכם לבוא ולחזק אותי".

 

בסביבתה של יחימוביץ' הביעו שביעות רצון מההיענות לפנייה ואומרים כי "בתוך כמה ימים שלחו כמה מאות טפסי הצטרפות".

 

עריכת מפקד חברים היא אחת הפעולות המרכזיות והחשובות עבור פוליטיקאי, המתכוון להתמודד על ראשות מפלגה. במצבה הנוכחי של מפלגת העבודה, ולנוכח מספר החברים הקטן שמונה עשרות אלפים בודדים, יחימוביץ' אינה צריכה לדאוג למעמדה או למיקומה ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. לכן, בעבודה מעריכים כי המפקד הגדול שמנסה יחימוביץ' לערוך נועד, בסופו של דבר, לאפשר לה בעתיד להתמודד על ראשות המפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. "מאות הצטרפו"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים