שתף קטע נבחר

פרלמן התקבל בשמחה בתקוע: "הצדק יצא לאור"

רחובות היישוב שבגוש-עציון עטו אווירת חג לקראת בואו של החשוד המרכזי בפרשת "המחבל היהודי" לבית הוריו, שם יירצה מעצר הבית. אחיו יתגייס לצה"ל בשנה הבאה ואמר: "השב"כ, המשטרה, בתי המשפט - תמיד ידעתי שהם זבל"

ברחובות ההתנחלות תקוע שבגוש-עציון הורגשה כבר משעות אחר-הצהריים (יום ה') אווירת חג של ממש, לקראת שובו של חיים פרלמן, לבית הוריו במקום. הוא התקבל במקום בחיבוקים מצד בני משפחתו, שהתקשו להסתיר את התרגשותם הרבה לנוכח החלטת בית המשפט לשחררו למעצר בית למשך 15 ימים.

 

בכניסה ליישוב התנוססו שלטים שעליהם נכתב: "ברוך הבא, חיים" - כשבבית משפחת פרלמן היו ההכנות לבואו בעיצומן וההתרגשות הלכה וגברה.


פרלמן ובני משפחתו. קבלת פנים חמה (צילום: נועם מושקוביץ)

 

כשהגיע למקום, סירב פרלמן להשיב לשאלות העיתונאים הרבים שהגיעו לבית הוריו באשר לחקירות שעבר בשב"כ ולטענות שלפיהן עבר שם התעללות. הוא סיכם את דבריו בכך ש"השתיקה יפה לחכמים, קל וחומר לטיפשים". פרלמן מיהר לקומה העליונה שבבית, ובמשך דקות ארוכות קרא הודעות טקסט ששלחו מברכיו לטלפון הסלולרי שלו.

 

עוד טרם הגיעו, הייתה אמו של פרלמן בעיקר במטבח ביתה ואמרה ל-ynet: "אני מבשלת ל-100 איש. אני שמחה, זורחת. לפני החתונה הוא עזב אותנו, ועכשיו יהיה קצת זמן איכות עם הילד".


פרלמן בפתח הבית. "יהיה זמן איכות עם הילד" (צילום: נועם מושקוביץ)

 

יוסי פרלמן, אחיו הצעיר של חיים, בן 17, אמר במהלך ההכנות: "הצדק יצא לאור. שמחתי וידעתי שזה מה שיהיה כבר מההתחלה". הוא עצמו יתגייס בשנה הבאה לשירות קרבי בצה"ל, אך לא מסתיר כי הפרשה שסביב אחיו פגעה קשות באמון שהוא נותן ברשויות החוק. "השב"כ, המשטרה, בתי המשפט - אף פעם לא סמכתי עליהם. תמיד ידעתי שהם זבל", קבע.

 

אל שמחתם של בני משפחת פרלמן הצטרפו גם יתר תושבי תקוע. יעל נודלר המתגוררת ביישוב אמרה כי "הוא לא יכול לצאת מהבית - אז אנחנו נבוא אליו. הוא לא יהיה לבד. כולם יבואו כי כולם מאמינים בו. ידענו לאורך כל הדרך שהוא חף מפשע. הוא היה צריך להיות בבית כבר מזמן".

 

נודלר סיפרה כי היכרותה עם פרלמן ארוכת שנים. "הוא בחור טוב והיה לוקח אותי בטרמפים לבית הכנסת. סתם נטפלו אליו, אבל היום יש ביישוב הרבה פרצופים מחייכים ואנו נחגוג ונשמח. הגיע הזמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים פרלמן. בהחלט יכול לחייך
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים