שתף קטע נבחר

הנוסעים נחתו ונדהמו: "לא היה מושג שזה רוצח"

לאורך כל הטיסה הארוכה מאטלנטה ולמרות המעצר רגע לפני ההמראה, לא העלו בדמיונם נוסעי חברת "דלתא" כי אליאס אבו אל-עזאם, שהורד אזוק ע"י שוטרים חשוד כרוצח סדרתי. "הוא ישב לידי ונראה ישראלי", סיפרה אחת מהן

למרות שזהותו נותרה עלומה, הבחינו כמעט כל הנוסעים בטיסת DL152 מאטלנטה שנחתה הערב (יום ה') בנמל התעופה בן-גוריון, כי מתחת לפני השטח התרחש דבר מה לא שגרתי סביב הנוסע אליאס אבו אל-עזאם, החשוד במעשי רצח סדרתיים בארצות-הברית, שהורד מהמטוס ברגע האחרון לפני ההמראה לישראל.

 

הסנונית הראשונה הייתה הרגע שבו עלו למטוס שוטרים פדרליים אמריקניים, שיחד עם כלבים - סרקו כל פינה בו. לאחר זמן מה ובעוד האירוע כולו מתרחש לעיני הנוסעים ההמומים, הגיעו השוטרים אל אחד הנוסעים, אליאס אבו אל-עזאם, צעיר רחב מימדים שלבש חולצה לבנה - ואז אזקו את ידיו והורידו אותו חזרה לשדה התעופה.

 

אבל מה שאותם נוסעים לא ידעו במשך כל שעות הטיסה הארוכה, הגיע כבר לאוזני קרוביהם שהמתינו לנחיתתם בנתב"ג ושמעו מהעיתונאים הרבים כי מי שהורד מסיפון המטוס ברגע האחרון לא היה נוסע רגיל לגמרי, אלא חשוד כרוצח סדרתי.

 

"לא ידענו כלום על מה שקורה", אמרה ל-ynet דליה שובל-שקד מנתניה, שהמתינה בבית הנתיבות לשובה של בתה, נערה בת 12, מחופשת קיץ בארצות-הברית. "בתי, רומי, התקשרה ואמרה שיש עיכוב בטיסה. לא היה לנו מושג שיש רוצח סדרתי על הטיסה. אני ממש מודאגת כי היא נמצאת על הטיסה לבדה".

 

לאחר שעה של המתנה מורטת עצבים, נחתה לבסוף הבת וסיפרה לאוזני אמהּ ההמומה כי "הבחור ישב ממש לידי. הייתה לו חזות ישראלית והוא נראה ישראלי לכל דבר. הוא נראה מעט לחוץ, ולפתע הגיעו שוטרים וביקשו ממנו להתלוות אליהם. הם אזקו אותו ולקחו אותו משם, והוא לא התנגד או עשה משהו מיוחד".

 

"השם נשמע ערבי"

רומי סיפרה גם כי "הקריאו את השם שלו במערכת הכריזה והוא נשמע ערבי. לא היה לי מושג מה קורה, אבל אחרי שאמרו לי שייתכן שהוא רוצח סדרתי, כל זה קיבל משמעות אחרת ודי מפחידה".

 

עבור בני משפחת וויליאמס האמריקניים, כללה הדרך לקראת ביקורם הראשון בישראל חוויה לא שגרתית. "לא היה לנו מושג ובכלל לא שמענו על מקרי הרצח האלה", אמר אחד מהם.

 

בני המשפחה, המשתייכים לציבור האפרו-אמריקני, שעל-פי החשד היה מטרה למעשיו של אל-עזאם, אמרו כי בשעת מעצרו של אל-עזאם "הוא בדיוק דיבר בטלפון וביקש 'בלי אלימות'. ראינו כיצד מובילים אותו במעבר. גם כשסרקו את המטוס עם כלבים לא היה לנו מושג שמדובר ברוצח. מפתיע מאוד לשמוע את זה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלסתרון פניו של אל-עזאם
צילום: Arlington Virginia Police Department
ממתינים לנוסעי הטיסה בנתב"ג
צילום: אמיר לוי
מומלצים