שתף קטע נבחר

עצרת למען הרבנים הנחקרים: "התורה עצמאית"

רבני הציונות הדתית יקיימו בשבוע הבא בירושלים מפגן תמיכה רחב ברבנים שנמצאים תחת חקירה, והיום פרסמו עשרות מהם עצומת מחאה על זימונם למשטרה. הרב דרוקמן ל-ynet: "גם את הרב עובדיה ופרופסורים באקדמיה היו חוקרים?"

רבנים בציונות הדתית מתייצבים לצד הרב דב ליאור והרב יעקב יוסף, שהעניקו את הסכמתם לספר "תורת המלך" ומסרבים להיחקר על כך במשטרה בחשד להסתה. כפי שפורסם ב-ynet, נאספו בשבועיים האחרונים חתימות של עשרות רבנים בימין, חלקם בכירים, ובהם גם כאלה המזוהים עם הזרם הממלכתי בציונות הדתית, והן צורפו לעצומה הקובעת כי "התורה אינה עומדת לחקירה".

 

הרבנים הצטרפו לגילוי הדעת המקורי של שני הרבנים שלא התייצבו לחקירה, ולפיו "הניסיון למנוע מרבני ישראל להביע את דעתם, דעת תורה, על ידי הפחדות ואיומים - הינו מעשה חמור והוא לא יצלח". כן נטען בו כי "שלטון שנוהג כך מצטרף לשלטונות הרשע שגזרו על לימוד התורה והרימו יד נגד תורת ישראל". בין החותמים החדשים: הרבנים נחום רבינוביץ', מאיר מאזוז, צפניה דרורי, שמואל אליהו, אליקים לבנון, יהושע שפירא, שמואל טל, דוד דודקביץ' ואליעזר מלמד.

 

על פי מסמך הרבנים, הספר "תורת המלך" מציג משנה סדורה כיצד לנהוג על פי התורה בזמן מלחמה והוא משקף את המוסר היהודי שלפיו יש לפעול במצב זה. חותמיו קוראים לאמץ הלכות אלו ולקבוע אותן כקוד המוסרי של צה"ל ושל מערכת משפט. "התורה הזו לא תהיה מוחלפת", הבהירו, "כל זכות קיומנו בארצנו אחרי אלפיים שנות גלות הוא בזכות תורתנו הקדושה".

 

העצרת

בשבוע הבא יקיימו הרבנים בירושלים עצרת "לעצמאותה של תורה", שתהווה מפגן תמיכה רחב ברבנים שנמצאים תחת חקירה. בין הקוראים להשתתף בכינוס נמצאים רבנים רבים הנחשבים למתונים ביחס לרבני הימין שחתמו על העצומה: הרב שאר ישוב כהן, הרב יעקב אריאל, הרב חיים דרוקמן והרב יעקב שפירא .

 

הרב דרוקמן אמר ל-ynet כי טוב היה אם הספר "תורת המלך" לא היה יוצא לאור והדגיש כי הוא מתנגד לדעות המובאות בו, אולם טען כי בכל מקרה אין כל מקום לחקירת רבנים. "את מה שהיה להם לומר הם כתבו באופן ברור בספר", הסביר, "אין מה לחקור אותם".

 

לשיטתו, המשטרה לא צריכה לחקור רבנים והם אינם צריכים להתייצב לחקירה: "גם את הרב עובדיה יוסף היו חוקרים? האם יזמינו לחקירה גם פרופסורים באקדמיה שקוראים להחרים את ישראל ולעצור את מפקדי צה"ל"?". לדבריו, גם רבנים שמביעים דעת תורה זכאים ל"חופש אקדמי" כמו זה שנהנים ממנו המרצים באוניברסיטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים