שתף קטע נבחר

"המוסד" מארח: "השירות יכין ביקור נתניהו ביוון"

עובדי משרד החוץ המוחים על תנאי העסקתם טוענים כי בניסיון לשבור את העיצומים שהם נוקטים, הטיל רה"מ את האחריות להסדרת ביקורו באתונה על אנשי השירות החשאי. "לא ייתכן שביקור ממלכתי יבוטל בשל עיצומים", הסבירו בלשכתו

ביקור דיפלומטי עם "ריח" של חשאיות. כבר זמן רב שבמשרד החוץ זועמים על הדרכים שאימצו קברניטי המדינה כדי לעקוף את שביתת עובדי המשרד המתמשכת, אבל נראה כי הערב (יום ה') הצליח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להפתיע גם אותם - כשלדבריהם, החליט להטיל על אנשי "המוסד" את האחריות להכנת ביקורו ביוון, שתוכנן ליום שני הקרוב.

 

"זו הפעם הראשונה מאז 1951 שראש-ממשלה מפעיל גוף ממלכתי חשאי כדי לשבור שביתה חוקית", אמר ל-ynet חבר הוועד, יעקב ליבנה, שהאשים כי אנשי "המוסד" כבר פועלים בשמו של נתניהו באתונה לקראת הביקור.

 

בלשכת ראש-הממשלה טענו כי אנשי המשלחת המקדימה מטעמם הם שמבצעים את המשימה,

אך אישרו כי הם מסתייעים גם במה שהגדירו: "גורמים נוספים" לשם כך ולא הכחישו כי אכן מדובר באנשי הארגון החשאי. "מדובר בביקור בעל חשיבות ראשונה במעלה לנוכח המצב במזרח-התיכון", מסרו בלשכת נתניהו. "לא ייתכן שביקור ממלכתי של ראש-ממשלה יבוטל בשל עיצומים".

 

גם אותם הסברים לא הצליחו לשכנע את ליבנה, שאמר כי "מדובר בצעד חמור ומחוסר אחריות שראש-הממשלה חייב לחזור בו מלהוציאו לפועל".

 

הסאגה סביב ביקורו של נתניהו ביוון מהווה חוליה נוספת בשרשרת עיצומים דומים שעליהם הכריזו עובדי משרד החוץ המוחים על תנאי העסקתם, בין היתר בביקורו האחרון בוושינגטון וכן לפני נסיעתו לטורונטו שבקנדה.

 

באותה התקופה, נרתם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, לסייע בהשגת פשרה בין הצדדים שהביאה לכך שהעובדים ניאותו להכין את הביקור. אלא שמאז גוברת בקרבם התחושה כי לא חל כל שיפור במצבם ותביעותיהם לא נענו, ועל כן משבשים הדיפלומטים את עבודת המשרד - בין היתר תוך השבתת שירותים קונסולריים ב-100 נציגויות ישראל בעולם, במניעת ביקורי משלחות אורחות ועוד.

 

בעקבות המשבר האחרון, הורה הוועד הדיפלומטי לאנשיו שלא להגיש כל סיוע לעובדי "המוסד", בשל טענתם כי מי שקיבל את ההחלטה לשתף פעולה עם משרד ראש-הממשלה בפרשה היה ראש הארגון עצמו, מאיר דגן.

 

נתניהו צפוי לשהות באתונה יומיים, בביקור שנערך בהתאם להזמנתו של ראש-הממשלה היווני, ג'ורג' פפנדראו. הוא עצמו ביקר בישראל אך לפני שבועות אחדים בהזמנת נתניהו - בכוונה להדק את היחסים בין שתי המדינות, גם על-רקע המשברים התכופים והיחסים הרעועים והתדירים עם טורקיה השכנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. ה"מוסד" ידאג ללוגיסטיקה?
צילום: AP
מומלצים