שתף קטע נבחר

שרה נתניהו לישי: השאר 400 ילדי הזרים בארץ

ערוץ 2 דיווח כי במכתב ששלחה לשר הפנים, ציינה רעיית ראש הממשלה כי "חובה על מדינת ישראל למצוא פתרון לילדים" וכי היא משוכנעת שישי יוכל למצוא "פתרונות יצירתיים לקבוצת ילדי העובדים הזרים במסגרת הסמכויות שמוקנות לו

אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, פנתה במכתב לשר הפנים, אלי ישי, ובו ביקשה ממנו להימנע מגירושם של 400 ילדי העובדים הזרים מישראל בהתאם להחלטת הממשלה - כך דיווח אמש (יום ו') ערוץ 2. לדבריה, היא שוחחה בעניין פעמים רבות עם ראש הממשלה, עוד טרם התקבלה ההחלטה בעניין, והביעה את עמדתה.

 

 

"אלי היקר שלום. אני פונה אליך כאם לשני בנים צעירים וכפסיכולוגית בשירות הציבורי", כתבה נתניהו לישי. "אני מבקשת ממך מעומק לבי להשתמש בסמכותך לפי החלטת הממשלה ולאפשר לרוב רובם של 400 הילדים הנותרים להישאר בישראל".

 

"חובה על מדינת ישראל למצוא פתרון לילדים. אני רוצה להאמין שפניותיי אלה תרמו במשהו לעמדתו של ראש הממשלה להשאיר כ-800 ילדים מתוך ה-1,200... אני משוכנעת שגם במקרה זה תוכל למצוא פתרונות יצירתיים לקבוצת ילדי העובדים הזרים הנ"ל במסגרת החלטת הממשלה והסמכויות שמוקנות לך בחוק כשר הפנים, ובאופן שלא יפגע במדיניות ההגירה ובאינטרסים הלאומיים של ישראל כמדינה יהודית", הוסיפה אשת ראש הממשלה.

 

יצויין כי זו הפעם השנייה ששרה נתניהו פונה בבקשה להתערבות של שר הפנים בנושא מסוים. בעבר פנתה לראש הממשלה לסייע לדן גולדברג ולילדיו התאומים שנולדו בהודו לאם פונדקאית, ונתקלו בקשיים בירוקרטיים ומשפטיים להיכנס לישראל. בפרשה היא התערב בנימין נתניהו ודרש את סיועו של השר ישי.

 

בדיון סוער שהתקיים השבוע בכנסת על ההחלטה לגרש את 400 הילדים, הסביר השר ישי את עמדתו בעניין. "ברגע שהעובדים רואים את הצביעות פה הם מבינים שהקריטריון זה "בייבי ויזה".

 לדבריו, יש אלפי ילדים, ולא רק 1,200 לפי ההערכות - שמוסתרים כדי שיקבלו אשרה בעתיד. במהלך הדיון התפתחו חילופי דברים קשים בין ישי לח"כ אילן גילאון (מרצ), שצעק לעברו "אתה גזען ופרימיטיבי".

 

ישי לא התרגש וענה לחברי הכנסת: "הסבא והסבתא שלהם שם רוצה לראות אותם. מה? אתם יותר רחמנים ממני? הוקמה ועדה של משרד החינוך ונציגים משפטיים והתקבלה החלטה להשאיר 800 ולהחזיר את השאר לארץ שלהם... אף אחד לא מגרש ילדים, כולם מבינים היטב שההורים משתמשים בילדים שלהם. צריך לבוא לילדים ולומר נגמר הטיול."

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 13/08/2010 21:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
חובה למצוא פתרון לילדים. שרה נתניהו (ארכיון)
צילום: אלכס קולומויסקי
פועל לסיום ה"בייבי ויזה". שר הפנים ישי (ארכיון)
צילום: חגי אהרון
מומלצים