שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מסתמן: אלטר ינהל את אנסמבל תיאטרון הרצליה

  דני אלטר, לשעבר מנכ"ל החאן הירושלמי ואמנות לעם, עתיד להיכנס מיידית לתפקיד, לאחר שהאנסמבל פעל ללא מנכ"ל כשמונה חודשים. קודמתו, ענת רדנאי, פרשה ככל הנראה בעקבות מאבק כוחות עם המנהלת האמנותית, אופירה הניג

  פרסום ראשון: אחרי כשמונה חודשים שבמהלכם פועל אנסמבל תיאטרון הרצליה ללא מנכ"ל נבחר, וכשלושה חודשים לאחר פרסום המכרז על ידי הוועד המנהל של התיאטרון בראשותה של ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, הוחלט ביום חמישי האחרון למנות את דני אלטר לתפקיד.

   

  אלטר, 57, שימש בין השנים 1984-1992 מנכ"ל תיאטרון החאן בירושלים ועבד בשיתוף פעולה עם המנהלים האמנותיים יוסי יזרעאלי, עמית גזית ועירן בניאל. משם המשיך לפעול בתחום התרבות ושימש כמנכ"ל עמותת אמנות לעם. בראשית שנות השמונים היה שותף כשחקן, מדריך, מורה ובמאי בפרויקט התיאטרון בקריית שמונה שהקימה פנינה גרי ומזה כשלושה עשורים הוא מעורב באירועים אמנותיים והפקות תרבות מרכזיות, בהן פסטיבל עין גב ופסטיבל המחולות בכרמיאל. הוא מנהל חברת הפקה עצמאית שעוסקת, בין היתר, בניהול אמנותי ויעוץ תוכן והפקה.

   

  לרשימת החמישייה הסופית של המועמדים לניהול הכללי של אנסמבל תיאטרון הרצליה הגיעו, בין היתר, גם אסתי די-נור, שמונתה בסופו של דבר לפני שבועות ספורים לתפקיד מנהלת "סל תרבות ארצי" ותומר כהן, שמונה גם הוא לפני שבועות ספורים כמנהל אדמיניסטרטיבי של בית צבי. מינויו של אלטר, שאמור להיכנס לתוקפו באופן מיידי, נדרש עדיין לאישור הוועד המנהל של האנסמבל, אשר עתיד לכנס אסיפה כללית בעניין זה כבר ביום שלישי הקרוב.

   

  אנסמבל תיאטרון הרצליה הוא תיאטרון יוצר הנחשב אחד הטובים בישראל. האנסמבל הוקם בתחילת שנות האלפיים, על ידי קבוצה בכירה של יוצרים בהם השחקנית חנה מרון, המחזאי והבמאי יהושע סובול, השחקנית לאורה ריבלין והבמאי גדליה בסר, שעמד בראש הקבוצה עד ליולי 2007.

   

  עם פרישתו, לקחה לידיה את ניהולו האמנותי של האנסמבל הבמאית אופירה הניג, שליוותה, בין היתר, גם את המעבר למשכן הקבע של התיאטרון. במהלך תקופת ניהולה של הניג רשם האנסמבל שיתופי פעולה יוצאי דופן עם מוסדות בכירים בעלי שם עולמי ובהם המרכז לתיאטרון ברביקן בלונדון וכן קבוצת התיאטרון של פיטר ברוק. רפרטואר האנסמבל, תחת ניהולה של הניג, מתבסס בעיקר על יצירות קלאסיות ומחזאות מודרנית שנחשבת קלאסיקה.

   

  בשנים האחרונות ידע האנסמבל לא מעט תהפוכות ומשברים פנימיים. זה התחיל במאבק כוחות בין המנכ"לית היוצאת, ענת רדנאי לבין המנהלת האמנותית, אופירה הניג. בחודש דצמבר האחרון יצאה רדנאי לחופשת לידה ולפני כארבעה חודשים הודיעה כי החליטה שלא לשוב לכסא המנכ"ל.

   

  את רדנאי החליפה כממלאת מקום ריבה גולדברג ובמהלך תקופה זו הורתה עיריית הרצליה, תחתיה פועל האנסמבל, על מזעור פעילותו על מנת לחסוך בהוצאות. החלטה זו הובילה את האנסמבל, שסובל מגרעון מצטבר של כ-1.2 מיליון שקל, כמעט להקפיא את פעילותו בשל היעדר הכנסות. בימים אלה מצוי האנסמבל בפגרת הקיץ, ועם חזרתו עתיד להעלות בבכורה את "שלוש אחיות" של צ'כוב בבימויה של הניג. כיום משמש כממלא מקום המנכ"ל, יהודה בן עזרא, ראש אגף תרבות בעיריית הרצליה.

   

  דני אלטר, המנכ"ל המיועד, העדיף שלא להגיב לכתבה. את תגובתה של אופירה הניג, מנהלתו האמנותית של האנסמבל, לא ניתן להשיג עד לרגע פרסום הכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הניג. שיתוף פעולה עם הברביקן בלונדון
  צילום: ז'ראר אלון
  רדנאי, המנכ"לית היוצאת
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים