שתף קטע נבחר

ישי דחה תמיכת שרה נתניהו בזרים: תפני לוועדה

בלשכת שר הפנים הבהירו כי מכתבה של אשת רה"מ, שבו קראה לו לחזור בו מהכוונה לגרש 400 מילדי העובדים הזרים, התקבל - ונענה בשלילה. "ישנה ועדה בראשות השר שדנה במקרים בודדים, אם שרה מכירה כאלה - שתפנה אליה"

נפלה על אוזניים ערלות? יום לאחר פרסום המכתב ששיגרה רעיית ראש-הממשלה, שרה נתניהו, לשר הפנים, אלי ישי, ובו קראה לו להימנע מגירוש 400 ילדי הזרים בהתאם להחלטת הממשלה, דחה הערב (שבת) ישי את בקשתה - ושלח אותה לשטוח את טענותיה לפני ועדת חריגים.

 

מלשכתו של ישי נמסר כי "רעיית ראש-הממשלה שוחחה עם שר הפנים סמוך לכניסת שבת בעניין ילדי הזרים. השר ישי הבהיר כי מדיניותו התגבשה מתוך דאגה לעתיד עם ישראל ומדינת ישראל. הא הבהיר כי קיימת ועדה בראשותו שאמורה לדון במקרים בודדים, וכן כי במקרה ששרה נתניהו יודעת על כאלה - היא יכולה לפנות אל אנשיה".

 

במכתבה (לחצו כאן לקריאת הנוסח המלא) כתבה שרה נתניהו: "אלי היקר שלום. אני פונה אליך כאם לשני בנים צעירים וכפסיכולוגית בשירות הציבור. אני מבקשת ממך מעומק לבי להשתמש בסמכותך לפי החלטת הממשלה ולאפשר לרוב רובם של 400 הילדים הנותרים להישאר בישראל".

 

"חובה על מדינת ישראל למצוא פתרון לילדים. אני רוצה להאמין שפניותיי אלה תרמו במשהו לעמדתו של ראש הממשלה להשאיר כ-800 ילדים מתוך ה-1,200... אני משוכנעת שגם במקרה זה תוכל למצוא פתרונות יצירתיים לקבוצת ילדי העובדים הזרים הנ"ל במסגרת החלטת הממשלה והסמכויות שמוקנות לך בחוק כשר הפנים, ובאופן שלא יפגע במדיניות ההגירה ובאינטרסים הלאומיים של ישראל כמדינה יהודית", הוסיפה אשת ראש הממשלה.

 

כמעט במקביל, השתתפו הערב כ-2,000 בני אדם בצעדת מחאה בתל-אביב נגד ההחלטה לגרש את ילדי העובדים הזרים שאינם עומדים בקריטריונים שנקבעו בהחלטת הממשלה. המפגינים נשאו בידיהם שלטים שעליהם נכתב: "לא לגירוש" ו-"אזרחות לילדים בלי תנאים", וקוראים: "ישי, ישי תתפטר".

 

מארגני האירוע הביעו שביעות רצון מההיענות הציבורית לקחת חלק במאבקם. "כמות האנשים שהגיעה רק מוכיחה שרוב הציבור השפוי במדינה מתנגד לגירושם של אותם 400 ילדים. הם לא צריכים לשלם את המחיר של היעדרות מדיניות ברורה בישראל", אמרה ל-ynet רותם אילן, יו"ר ארגון "ילדים ישראלים" ואחת ממובילות המאבק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הפנים, אלי ישי. "מתוך דאגה לעתיד עם ישראל"
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלכס קולומויסקי
שרה נתניהו. תודה, אבל לא תודה
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים