שתף קטע נבחר
צילום: עדי אדר
הבית הפתוח של עדי אדר
עדי אדר, הצלמת הותיקה של לאשה שמפרסמת כאן בלוג בדרך לעסק משלה, היא הוגת הרעיון לאירוע "בתים פתוחים" בעמק חפר. בטור מיוחד היא מספרת כאן על החוויה שלה כתכשיטנית מתחילה שמארחת עיתונאים בביתה ואיך היא מצאה שותפה, שבכלל מתמחה בעוגות

מזה שנים מספר שאני פוזלת בקנאת מה אל היוצרים והיוצרות בפרדס חנה ובבנימינה כשהם חוגגים עם ה"בתים הפתוחים" שלהם. כמוהם צצו ברחבי הארץ בשנים האחרונות מיזמים דומים. זאת נראית לי דרך טובה ליוצר/ת להגיע להכרה בסביבת מגוריו המיידית וגם בסביבה רחבה יותר.

 

לפני שנה החלטתי לעשות מעשה. פניתי לאנשי המועצה האזורית שלי - עמק חפר, עם הרעיון לייצר אירועי "בתים פתוחים" גם כאן אצלנו, והצלחתי.

באוגוסט 2009 ננעץ עמוד בפינת חצר ביתי אליו הוצמד דגל של האירוע, ולידו שלט עליו היה כתוב: "עדי אדר – אמנית רב תחומית - בתים פתוחים בעמק חפר". בשנה שעברה לא יכולתי להחליט אם אתהדר בתואר הצלמת או שאלבש את זה של התכשיטאית, ומצאתי את המילה שכינסה באחת את שני הכובעים שאני חובשת, הפכתי להיות "אמנית רב תחומית".

בסיעור מוחו של צוות הקמה משפחתי, הוחלט לארח את הבאים בחצר הבית. לצורך העניין בנינו פרגולה מעץ, אותה כיסינו בבד לבן. על קירותיה תליתי צילומים שלי שזה עתה חזרו מתערוכה שהוצגה במשך כחודש בסינמטק תל אביב.

 

החברים והמשפחה מתגייסים

כל סביבתי התגייסה. בנו בשבילי, סחבו בשבילי, חברים באו לבקר לעזור והשכנה אפתה עוגיות. עשינו הכל כדי שהתכשיטים יוצגו בעטיפה יפה של הבית והחצר.

ואני חיכיתי למבקרים שלא הגיעו בהמוניהם, הרגשתי כמו ילדה מאוכזבת שלא באים ליום ההולדת שלה.

עם אלה שכן באו, היו לי כמה מפגשים מעניינים. חלקם הפכו לשגרירים שלי בקרב מעגל החברים שלהם.

 

מהאירוע יצאתי מצוידת בשתי מסקנות לעתיד – בראשונה הבנתי שכמציגה יחידה ביישוב, הסיכוי שאנשים יבואו במיוחד אלי נמוך. המטיילים יעדיפו להגיע ליישוב שבו מספר בתים פתוחים הסמוכים זה לזה. הבנתי גם שאני צריכה לייצר לעצמי יחסי ציבור בכל פלטפורמה אפשרית, כדי ליידע ולסקרן את הקונים הפוטנציאליים.

 

חלפה שנה, ושוב נקראנו אל הדגל

בשלב ראשון שלחתי מייל לכל תושבי הישוב שלי, הפניתי את תשומת ליבם לאירוע הבתים הפתוחים העתיד להיערך בסוף אוגוסט, תוך ניסיון לבדוק אם יש יוצרים נוספים שמוכנים לפתוח את בתיהם. כאופציה, הצעתי להצטרף אלי לאופרציה שכבר קיימת בביתי. מהשכנים לא קבלתי שום תגובה, ויצאתי לחפש מחוץ ליישוב, שותף או שותפה שעוסקים בתחום שונה, כדי שיחד נוכל להציע מבחר מגוון יותר של סיבות שישכנעו את המטיילים להיכנס גם אלינו.

 

ואז הגיעה עירית

מצאתי את עירית ברן-נצחון, תושבת כפר יונה, קונדיטורית שנמצאת עכשיו בשלבי בניית עסק משלה – "עירית בייקרי". היא תהיה השותפה שלי בבית הפתוח.

הפרויקט המשותף הראשון שלנו היה התארגנות לארח בבית סיור עיתונאים, שהוא חלק ממסע יחסי הציבור שעושה המועצה האזורית לאירועי הבתים הפתוחים. מלאת ציפייה הכנתי שי קטן לחלוקה לעיתונאים ושיפרתי את תצוגת התכשיטים בסלון ביתי. עירית הכינה עוגות ועוגיות ממיטב תוצרת הקונדיטוריה שלה. ביחד רקחנו משקאות צוננים, השולחן הגדול לבש חג עם מפה משובצת ועליו הציבה עירית מבחר ממיטב העוגות שהיא אופה. בגינה סידרנו פינות ישיבה מוצלות בצל העצים. הסתכלנו בסיפוק על החצר, הבית והדקורציה. ואז זה קרה.

 

נחיל עיתונאים זרם מתוך אוטובוס שחנה ליד הבית, עשרות אנשים מותשים מהחום הכבד ועייפים מיום ארוך השתרכו לתוך הבית, שהתמלא בהמון גדול לממדיו, וכולם חיפשו רק את קירבת המזגן. עשיתי ניסיון קטן להשתלט על המצב ולספר קצת על התכשיטים שלי, הצעתי לצאת לשבת בפינות המוצלות שבחצר עם משקה קר ועוגה, אבל זה לא עבד. ויתרתי. רציתי להיות כבר אחרי.

סיור העיתונאים הסתיים ולא הצלחנו להבין מי היה, מי יכתוב ואיפה, ואיזה אפקט יהיה לזה.. ליתר בטחון התחלנו לעבוד על יחסי ציבור משל עצמנו. אנחנו מזמינות כל איש שנקרה בדרכנו, משתמשות בפייסבוק ומנסות לעניין באופן עצמאי עיתונאים רלוונטים שיכתבו עלינו.

על תורת יחסי הציבור העצמאיים ארחיב בטור שיראה אור בעוד שבועיים.

 

רוצים לבקר ולהכיר את עדי וחבריה היוצרים?

אירועי הבתים הפתוחים בעמק חפר יתקיימו ב-25-27 באוגוסט. הבית שלנו יהיה פתוח בשעות 09:00-17:00. יהיו מספר תחנות מידע, בהן יחלקו מפה שבה יהיה ציון של כל הבתים, בכל היישובים.

 

לטורים הקודמים של עדי עושה עסק

עדי עושה עסק - איך מתרגמים יצירה מקורית למכירות

עדי עושה עסק - למה אני לא מצליחה למכור? זה הפראמוויל אשם!

עדי עושה עסק - אין כמו בבית - עדי בונה על הקהל הישראלי

 

 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "הבית הפתוח של עדי אדר"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תכשיטים אצל עדי בבית הפרטי
צילום: עדי אדר
הכותבת, עדי אדר
צילום: עדי אדר
לאשה בפייסבוק
מומלצים