שתף קטע נבחר

כשהאמהות משפיעה על השפע והפרנסה

כבר בתחילת ההריון של אמהות עובדות ונשות קריירה הן מתכננות את החזרה לעבודה ומחפשות מטפלת, סבתא או דודה שישארו עם הילדים. טל מזור, שלא רצתה להיפרד מבתה הפעוטה, הקימה את אמ"א שפ"ע - אמהות מלוות אמהות, שיתוף פעולה עסקי - ועשתה מזה קריירה מצליחה. כך גם אתן יכולות

כבר בתחילת ההריון של אמהות עובדות ונשות קריירה הן מתכננות את החזרה לעבודה. הן עסוקות בחיפוש מטפלת ומוכנות לאמץ סבתות ודודות ובלבד שימצאו מישהו שישאר עם הילדים.

כשטל מזור היתה בהריון היא התחלחלה כשחשבה שהיא תעזוב את בתה הפעוטה ותשאיר אותה בידי זרים - כדי שהיא תוכל לצאת לעבוד ולהכניס כסף לקופה המשפחתית. היא סירבה להמיר את הנוכחות האמהית שלה בתקופה הכי משמעותית בחיי ילדיה בהיעדרות שאותה תמלא דמות זרה שנוכחותה לעולם לא תשווה לנוכחות האם. היא בחרה להשאר בבית עם בתה הפעוטה, לגדל אותה ולעטוף אותה באהבה - ולעבוד מהבית. מאחר שכגננת לא היו לה הרבה אפשרויות להכניס כסף לקופה המשפחתית היא הגתה רעיון שברבות הימים הוליד את "אמ"א שפ"ע - אמהות מלוות אמהות, שיתוף פעולה עסקי".

 

נפגשתי עם טל מזור המייסדת והמנהלת של ארגון "אמ"א שפ"ע" שלא מזמן עשה את צעדיו הראשונים וכבר מרחיב את פעילותו לכל רחבי הארץ בשל הביקוש העצום ושמעתי ממנה שאת קבוצת האמהות הראשונה הקימה עם נשים שפגשה, עוד בבית היולדות כשילדה את בתה הבכורה לפני ארבע וחצי שנים. הקבוצה התכנסה במועדים קבועים. האמהות ישבו יחד עם התינוקות במפגשים, אף אחת מהן לא היתה לחוצה ומודאגת ממה שקורה בבית, הן לא הציצו בשעון לראות כמה זמן נשאר להן ולא בדקו כל רגע אם יש הודעות בטלפון הסלולרי... הן היו נוכחות וקשובות והשתתפו בשיחות ובדיונים . אם התעורר הצורך, הרימו את התינוק על הידיים או הניקו אותו בשלוה. כולן הרגישו נוח והמפגשים המשותפים 'אמהות & תינוקות' התגלו כסיפור הצלחה.

טל הבינה שהאמהות "שלה" תוכלנה לעבוד וליצור ביתר נינוחות ויעילות דווקא כשהתינוקות שלהן לידן והן לא תצטרכנה להתרחק מהבית – ולדאוג כל הזמן.

 

את "בנק העסקים" הקימה אחרי שפנתה לעשרות עסקים וצירפה את המתאימים (והמסכימים) למאגר המציע לנשים להשתלב בעסקים בתחום המכירות, שיווק מוצרי תינוקות, מוצרים אקולוגיים, הדרכה, שירות לעסקים ועוד כשהתגמול עבור העבודה יקבע על פי ההצלחות.

הראשון שהבין את הפוטנציאל שיש בהעסקת הנשים בתנאים שהציעה טל, היה אתר מכירות באינטרנט שאפשר לאמהות להקים חנויות "בוטיק" באינטרנט ולשווק את המוצרים שהן יבחרו מהמחסן שלו. בתמורה ישלם עמלות מהמכירות. גם השיווק הרשתי הידוע לשמצה נתן מענה מעולה לתעסוקה מייצרת הכנסה. בהמלצת טל האמהות מייצגות רק חברות שאין אצלן חובת קנייה חודשית ואשר מתחייבות להחזיר את כל הכסף למשווקים שפורשים.

 

אמהות יכולות לפנות לבנק שבו ימצאו עסקים עצמאיים מוכנים להפעלה. מדובר ברעיון מהפכני וגאוני בפשטותו. המוטו של הבנק הוא להקים עסק בהשקעה כספית מינימלית - עם תמיכה מקצועית מקסימלית.

 

איך מצטרפים לאמ"ש שפ"ע?

אפשר להירשם באתר אמ"א שפ"ע בחינם לקבלת שאלון אבחון. אחרי מילוי השאלון ובדיקה ראשונית של התאמה מתקיימת פגישת ייעוץ עם מאמנת קריירה, שבה נבחנות אפשרויות התעסוקה המוצעות ואיתור העסק או הזכיינות המתאימה עבורה ביותר. המצטרפות לבנק זוכות במקור הכנסה ובליווי מקצועי המשמש כבית ספר מעשי לניהול עסק (אם ירצו להקים בעתיד עסק עצמאי).

כמה זה עולה?

פגישת ייעוץ עם מאמנת קריירה 250 שקלים.

ככל שבנק העסקים התבסס, גברה הדרישה לליווי מקצועי ותמיכה לנשים שכבר יש להם עסקים. טל מזור הרימה את הכפפה והקימה את "הקהילה העסקית", חברות הקהילה נפגשות אחת לשבועיים במשך חצי שנה. לדברי טל המכשול העקרי בדרך להצלחה של מרבית הנשים הוא השיווק העצמי , היכולת למכור לדרוש ולקבל תשלום עבור העבודה, לכן התהליך שעוברות המשתתפות ב"קהילה העסקית" מתחיל בהתעמקות בחזון האישי , בבדיקת הייחוד של כל אחת מהמשתתפות. ("יש אלף רפלקסולוגיות שם בחוץ, מה יש לך להציע שאין לאחרות? שהוא ייחודי לך?") כאשר הנשים מגדירות את עצמן מקצועית בצורה ברורה וייחודית, יודעות מי הן ומה יש להן להציע - קל להן יותר לעבור לשלב השיווק והמכירות. כבר במהלך הסדנה הן יסתערו על העולם וישווקו את עצמן.  


אמ"א שפ"ע מתאים למי שרוצה לעבוד ולגדל את התינוק. (צילום: יוסי סליס)

 

אפשר גם בקבוצה

במקביל למפגשים הדו-שבועיים מקיימת הקהילה העסקית ליווי יומיומי און ליין בקהילה סגורה (באתר הנגיש רק לחברות הקהילה) הן יכולות לשאול שאלות ולקבל תשובות מחברות הארגון ובעיקר מ-15 חברות הצוות המקצועי בתחום ראיית חשבון, עריכת דין עיצוב גרפי, כתיבה שיווקית , מיתוג, , שיווק באינטרנט ועוד.

להיות עצמאית, אבל לא לבד!

כמה זה עולה?

החברות בארגון אמ"א שפ"ע – 250 שקלים לחודש + מע"מ (תשלום בצ'קים דחויים ב-6 תשלומים באשראי ללא קרדיט)

איך פונים? www.ima-shefa.com

בקרוב ייפתחו קבוצות ייעודיות: לשיווק רשתי, לנשים מבוגרות ולקריירה שניה, טיפוח ויופי, עסק משפחתי, קבוצת מתקדמות ועוד.

 

ויש גם כנס. "מביטות קדימה ל-2011" הוא כנס נשות עסקים שיקיים ארגון אמ"א שפ"ע השבוע, וליתר דיוק ביום חמישי הקרוב, 16 בספטמבר. תאריך הכנס - יום לפני יום כיפור - נבחר בקפידה כדי לעצור לרגע את המרוץ ולקבל הזדמנות לחשוב ולהיערך לשנה הקרובה. כשהילדים יחזרו לגן ולבית הספר לאמהות כבר תהיה "תוכנית עבודה". לפרטים והרשמה: www.ima-shefa.com

  


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טל מזור, מייסדת אמא שפע
צילום: הילה לוצקי
לאשה בפייסבוק
מומלצים