שתף קטע נבחר

"הרמטכ"ל העיד: המסמך הגיע אלי לפני שבועות"

ברשת ב' דווח כי המשטרה גבתה את עדותו של הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי. הוא השיב לשאלות רבות, ואמר שהעביר את המסמך לפרקליט הצבאי הראשי, אך זה לא הספיק לכתוב חוות דעת בשל הדלפת המסמך

עוד התפתחות בחקירת מסמך גלנט : הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, מסר עדות במשטרה. כך דיווחה בצהריים (יום ג') רשת ב' של קול ישראל. בעדותו של אשכנזי התברר כי המסמך הגיע ללשכתו לפני מספר שבועות. למרות זאת, במהלך אותה תקופה לא התקיים בירור מול אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט.

 

אשכנזי, כך נאמר בדיווח, השיב לשאלות רבות של החוקרים וקידם אותה בצורה משמעותית. הוא סיפר שהעביר את המסמך לפרקליט הצבאי הראשי,אלוף אביחי מנדלבליט, אך זה עדיין לא מסר חוות דעת לאשכנזי, משום שבינתיים הודלף המסמך, שהגיע ללשכות נוספות של בכירים בצה"ל כבר לפני כמה שבועות.

המסמך שעורר סערה סביב המרוץ לרמטכ"לות כבר נמצא בידי המשטרה. המשטרה צפויה לעבור לחקירה באזהרה, ותבקש מנחקרים לעבור בדיקות פוליגרף.

 

בשבוע שעבר נמסר בהתייחסות ראשונה לפרשה מלשכתו של אשכנזי כי "הרמטכ"ל מצר על כך שבתוך התהליך החשוב של מינוי רמטכ"ל משתרבבים נושאים ועיסוקים שיש בהם כדי לפגוע קשות בצה"ל ובאמון הציבור. הרמטכ"ל סבור כי שתי האפשרויות הנידנות בתקשורת, הן הגישה שמדובר במסמך אמין והן זו שמדובר במסמך מזויף, חמורות מאוד ודורשות חקירה".

 

חלק ממסמך גלנט עוסק ב"יצירת משבר ופרופיל נמוך מול הרמטכ"ל. יש לפתח את פרופיל הנעלב של גבי אשכנזי". בסוגריים מצויין שמו של השר לשעבר דוד לוי, כדוגמה לנעלב.

 

אמש דווח ב-ynet כי בעלי "ארד תקשורת", אייל ארד וליאור חורב, עברו בדיקה במכונת אמת, ותוצאותיה הראו כי הם ככל הנראה לא כתבו את "מסמך גלנט". עם זאת, לא ברור עדיין אם הבדיקה מנקה לחלוטין את החשש שהמסמך יצא מגורם אחר במשרדם.

נושא זה עדיין נמצא בחקירת המשטרה. ארד מסר בתגובה: "אני מסרב לאשר או להכחיש מהלכי חקירה". גורמים במשטרה אומרים כי החקירה צפויה להימשך עוד ימים ארוכים.

 

האלוף יואב גלנט אמור להעיד השבוע ביאחב"ל במסגרת החקירה. רובה מתנהל סביב גביית עדויות, וחשיפת המקור שהדליף את המסמך לא עומדת בראש סדר העדיפויות. במשטרה אומרים כי החקירה נועדה לגלות מי, אם בכלל, זייף את המסמך - ואינה מתמקדת בנושאים אחרים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העיד במשטרה. הרמטכ"ל
צילום: רויטרס
לא זומן לבירור. האלוף יואב גלנט
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים