שתף קטע נבחר

החרם על ההתנחלויות: ארבעה סוחרים יועמדו לדין

בהמשך לפרויקט שקידם ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, יישפטו ארבעה סוחרים ששיווקו מוצרים מההתנחלויות, בניגוד לחוקי הרשות. הם צפויים לעונשים חמורים. ואיך קשורה עוצמת הקול הבוקע מהמסגדים ל"מזימה אמריקנית-ציונית"?

החרם הפלסטיני על תוצרת ההתנחלויות בשיאו, והיום (ג') החליט משרד הכלכלה ברשות להעמיד לדין ארבעה סוחרים שהפרו אותו, שצפויים כעת לעונשים כבדים.

 

על-פי נוסח החוק שבו עוגן החרם, שאחד מיוזמיו הוא ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, "כל מי שיסחור במוצרי ההתנחלויות, ישתתף או יסייע בסחר במוצרים אלה או ייבא אותם - ייכלא לפרק זמן של בין שנתיים לחמש שנים וישלם קנס של 10,000 דינר ירדני (55 אלף שקלים).

 

נוסף על כך, קובע החוק הפלסטיני כי אדם שיורשע בשיווק מוצרי ההתנחלויות - יישלל רשיון העבודה שלו ורכבו יוחרם.

 

בעניין אחר ולמרות יד הברזל שבה נאכף החרם, סבור ראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, כי יחסה של הרשות לישראל עדיין חם מדי.

 

זעמו של הנייה התעורר בעקבות שורת החלטות שהתקבלו לאחרונה ברשות, ובמרכזן איסור על שימוש במגברי קול במסגדים טרם ארוחת שבירת צום הרמדאן ביישובים הפלסטיניים הסמוכים להתנחלויות, לטענתו בהתאם לבקשת ישראל.

 

הנייה האשים את הרשות גם בפגיעה בעמותות הצדקה האיסלאמיות ובאיסור על שייחים מסויימים לשאת את דרשותיהם במסגדים.

 

בטקס במחנה שאטי ברצועה קבע הנייה כי "מדובר במלחמת חורמה נגד הדת בדרך ליישם מזימה אמריקנית-ציונית". הוא גם האשים את הרשות ב"ניסיונות נורמליזציה דתית עם ישראל. הם רוצים שחכמי הדת ייכנסו למסגד אל-אקצה כשדגל ישראל מתנוסס סמוך לו וכשישראל תחתים את דרכוניהם, בדיוק באותו זמן שהיא מונעת מתושבי ירושלים עצמם להיכנס למסגדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיאד לבוש בחולצת החרם. אחד מראשי היוזמה
צילום: עלי ואקד
מומלצים