שתף קטע נבחר

מחשבים הוחרמו, על אחד מהם היה מסמך גלנט

המשטרה צפויה לזמן את הרמטכ"ל לעדות נוספת, לאחר שהחרימה מחשבים שמאחד מהם הגיע כנראה המסמך. היועץ המשפטי במכתב חריג: הפצ"ר לא ידע על המסמך טרם פורסם. רא"ל אשכנזי מכחיש שהעביר לו המסמך: "לא היה ולא נברא"

האם הפרקליט הצבאי הראשי ידע על "מסמך גלנט", לפני שזה פורסם בתקשורת? עו"ד רז ניזרי, עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, שלח היום (ג') מכתב חריג לאלוף אביחי מנדלבליט, בו נכתב כי לאחר בדיקה מול גורמי חקירה רלוונטיים - אין כל עדות או טענה לפיה המסמך היה ברשותו או בידיעתו לפני פרסום הפרשה. הרמטכ"ל טען כי לא העביר את המסמך לפצ"ר: "לא היה ולא נברא".

 

במקביל, דיווחו חוקרי המשטרה כי החרימו מחשבים, שככל הנראה מאחד מהם הגיע המסמך. המשטרה צפויה לזמן את הרמטכ"ל להשלמת עדותו ומתכוונת לפנות ליועץ המשפטי לממשלה על מנת לבקש אישור לחקור אישי ציבור נוספים.

 

החוקרים החרימו מחשבים שמאחד מהם הגיע ככל הנראה המסמך. הם הוחרמו מתוקף צו שהוצא לבקשת היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות, וכעת מתחזקת ההערכה שאנשי צבא היו מודעים לתוכנו של המסמך הרבה לפני פרסומו.

 

אחרי שהשיגו בשבוע שעבר את מסמך גלנט ובעקבותיו הודיעו לבית המשפט כי אין להם צורך במסמך של ערוץ 2, הצליחו חוקרי היאחב"ל להתקדם צעד נוסף, כאשר הגיעו גם אל מחשב אישי של אחד האנשים שהעידו בחקירה - בו היה המסמך שמור. במחשב נמצאו ככל הנראה עקבות של המסמך וייתכן כי הוא התקבל במייל. המשטרה החרימה מחשבים נוספים של אנשים הקשורים למערכת הביטחון, וגם בהם מתבצעת כעת בדיקה. 

  

במכתבו, כתב עו"ד נזרי כי עו"ד וינשטיין מצא לנכון להבהיר זאת גם באופן פומבי, מפני שתיתכן אפשרות שהפצ"ר באופן אישי וכן גורמי הפרקליטות הצבאית הרלוונטיים יידרשו בהמשך הדרך להיבטיה השונים של הפרשה. ההבהרה יצאה לאחר שברשת ב' התפרסם דיווח, שלא אושר, כי רב-אלוף גבי אשכנזי העביר כביכול את המסמך לפרקליט הצבאי הראשי. היום התקיימו ישיבות אצל היועץ המשפטי בנוגע למסמך ולמעורבותו כביכול של הפצ"ר, ולאחר הישיבה נשלח המכתב.

 

מוקדם יותר היום התברר כי לשכת הרמטכ"ל היא שהעבירה למשטרה את מסמך גלנט, אך רק לאחר חשיפת הפרשה. בעדותו של אשכנזי במשטרה התברר כי המסמך הגיע ללשכתו לפני מספר שבועות. למרות זאת, במהלך אותה תקופה לא התקיים בירור מול גלנט, אלוף פיקוד הדרום.


פורסם לראשונה 17/08/2010 20:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מנדלבליט. "אין עדות שידע"
צילום: דובר צה"ל
יזומן שוב. אשכנזי
צילום: AFP
מומלצים