שתף קטע נבחר

פורסמו שמות רוצחי דרק רוט

בית המשפט העליון התיר לפרסם היום את שמותיהם של רוצחי נהג המונית בהרצליה כיוון שבצעו פשע נוסף כשכבר היו בגירים

הותרו לפרסום שמותיהם של רוצחי נהג המונית דרק רוט: ארבל אלוני ומשה בן איבגי מהרצליה. בית המשפט העליון החליט הבוקר (יום ה') לדחות את טענות סניגוריהם של השניים ולקבל את בקשת המדינה לחשוף את השמות.
עו"ד ששי גז המיצג את השניים אמר ל ynet כי הוא מצטער על החלטת בית המשפט: "חשבנו שההחלטה צריכה להידחות עד אחרי הדיון בערעור שהוגש לבית המשפט העליון על העבירה שביצעו כשהיו קטינים. אלוני ובן איבגי, אומר עו"ד גז, לא ניצלו את האפשרות שהחוק נתן להם, להישאר אנונימיים עד סוף חייהם, בצעו עבירה נוספת בהיותם בגירים ובכך פתחו את הפתח לפרסום שמותיהם.
ההגנה ביקשה רק דחייה של פרסום השמות עד לדיון בערעור לעליון בקשר לביצוע הרצח של דרק רוט בו הם הואשמו כיוון שלדעתנו הנזק שיגרם היום הוא בלתי הפיך.
החלטת בית המשפט אינה החלטה תקדימית מה שהיה תקדימי היא דווקא הבקשה שלנו שלא לפרסם את השמות כיוון שכולם יודעים על הקשר בין שני הפשעים שבצעו השניים."
הפרשה מתחילה בינואר 1994, כאשר שני נערים ארבל אלוני ומשה בן אבגי בני 15 מהרצליה עלו על מונית בה נהג דרק רוט. זמן קצר לאחר מכן נמצאה גופתו של רוט, לאחר שנורה חמש יריות מטווח אפס ומת במקום.
למחרת בבוקר התרברבו הנערים בפני חבריהם לכיתה במעשה, המידע הגיע למשטרת מחוז תל אביב ובערב כבר נעצרו השניים.
בחודש אוקטובר 1994 נגזרו על כל אחד מהם 16 שנות מאסר בפועל, למרות שהתביעה דרשה מאסר עולם, ולמרות דברי השופטים בפסק הדין: "זאת היתה רשעות לשם רשעות. לא שוד היה שם כי אם ירי לשם ירי".
במהלך מאסרם של הנערים, סיפק להם השב"ס טיפול פסיכולוגי, אפשרות להשלמת בגרויות, חוגי העשרה ואפשרות ללימודים אקדמיים.
בשנת 1998, בעת חופשתם הראשונה מהכלא, שדדו שני הצעירים חנות מכולת, תוך שהם מאיימים על המוכרת באקדח וסכין, דוקרים אותה בידה, ומאיימים לשסף את גרונה אם לא תשתף איתם פעולה. אחד החשודים נצפה על ידי משטרת הרצליה, בסמוך לאזור השוד, כשהוא רץ לבניין סמוך. בדירת הוריו נמצאו סכין מוכתמת בדם, כובע גרב, אקדח מפלסטיק, כפפות וכמה מאות שקלים.
חוקרי המשטרה עצרו אותו ואת שותפו לרצח, בחשד לביצוע השוד. בית המשפט המחוזי אסר את פרסום שמותיהם בנוגע לשוד, למרות שכבר לא היו קטינים. השניים הורשעו ונגזרו עליהם 5 שנות מאסר בפועל ושנתיים על תנאי. היום כאמור התיר בית המשפט העליון לפרסם את שמותיהם. ארבל אלוני ומשה בן אבגי צפויים להשתחרר מהכלא בשנת 2015.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
רוצחי דרק רוט: מימין משה בן אבגי ומשמאל ארבל אלוני
דודו פריד
מומלצים