שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מת אמין אל-הינדי, הקשור לטבח במינכן ב-1972
  הבכיר הפלסטיני, שהיה מעורב בטבח הספורטאים הישראלים, מת מסרטן בירדן. בחודש שעבר מת מתכנן המתקפה אבו דאוד
  בתוך חודש מעורב נוסף בטבח הולך לעולמו: באמין אל-הינדי, לשעבר חבר בארגון "ספטמבר השחור" שהיה קשור ככל הנראה לטבח הספורטאים באולימפידת מינכן ב-1972, מת אתמול (ג') בגיל 70. רק בחודש שעבר מת אבו דאוד, אחד ממתכנני טבח י"א הספורטאים.

   

  עטא חאירי, שליח הרשות הפלסטינית לירדן, אמר כי אל-הינדי, בכיר לשעבר במנגנוני הביטחון הפלסטינים, מת מסרטן הכבד והלבלב בבית חולים בירדן. לדבריו, הוא נכנס לתרדמת אחרי שעבר ניתוח בשבוע שעבר. חאירי הוסיף כי גופתו של אל-הינדי הועברה לגדה המערבית בדרכה לרצועת עזה, שם הוא ייקבר.

   

  אל-הינדי, יליד עזה, היה ראש מנגנון המודיעין הכללי של הרשות הפלסטינית תחת הנהגתו של יאסר ערפאת. הוא גם שימש בתפקיד ביטחוני בכיר בתנועת הפתח בשנות ה-70.

   

  הטבח במינכן אירע ב-5 בספטמבר 1972. זו היתה אחת מפעולות הטרור הראשונות בגל הטרור הבינלאומי נגד מטרות ישראליות בשנות ה-70. חמישה מחבלים פלסטינים מארגון "ספטמבר השחור" קפצו מעל הגדר

  שסביב הכפר האולימפי במינכן, חברו לחמישה מחבלים נוספים ופרצו לחדרי המשלחת הישראלית. שם הם רצחו שני ישראלים במקום ולקחו תשעה נוספים כבני ערובה.

   

  המחבלים דרשו לשחרר בתמורה יותר מ-200 מחבלים שהיו כלואים בישראל ועוד שניים שהיו כלואים בגרמניה. ממשלת ישראל סירבה ובמבצע חילוץ כושל של המשטרה הגרמנית נרצחו תשעת בני הערובה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  חשוד במעורבות בטבח במינכן. אל-הינדי
  צילום רויטרס
  כותרת "ידיעות אחרונות" לאחר הטבח
  מומלצים