שתף קטע נבחר

ברק: הליך המינוי יחודש, שת"פ עם אשכנזי יימשך

שר הביטחון בירך על הודעת המשטרה, "ובעיקר על כך שהרמטכ"ל והאלופים לא מעורבים בהכנת 'מסמך גלנט'", ואמר כי תהליך המינוי יימשך. קצין בצה"ל מעריך שקביעת המשטרה אינה סוף פסוק: "ההודעה משאירה שאלות קשות על מניפולציות, הדלפות ומזימות - ומשאירה את המטה הכללי תחת עננה"

מנסה לרכך את המתיחות עם הרמטכ"ל. שר הביטחון, אהוד ברק, בירך הערב (יום ה') על הודעת המשטרה לגבי מסמך גלנט, "ובעיקר על כך שנמצא שהרמטכ"ל והאלופים אינם מעורבים בהכנת המסמך המזויף". ברק, שגם לשכתו נוקתה מחשד, טען כי לא היה לו ספק מהרגע הראשון שמדובר במסמך מזויף, שמטרתו לפגוע בתהליך המינוי של הרמטכ"ל הבא. הוא אמר כי הליך מינוי הרמטכ"ל יחודש וכי שיתוף הפעולה עם רב-אלוף גבי אשכנזי יימשך.

 

"אני מצר על כך ששיקולים זרים ופעולות בלתי חוקיות פגעו בתהליך והעמידו סימן שאלה מעל אחריותה ושיקוליה של המערכת", אמר ברק בנוגע להליך המינוי. דובר צה"ל, תת-אלוף אבי בניהו, אישר לאחרונה את המתיחות בין הרמטכ"ל לברק, אך שר הביטחון הבהיר כי שיתוף הפעולה הביטחוני-מקצועי עם אשכנזי יימשך, "עד היום האחרון של כהונתו".

 

על פי ההערכה צפוי ברק לחדש כבר בימים הקרובים את תהליך ההתמודדות לתפקיד הרמטכ"ל, כאשר יצטרך לבחון

היטב ולקחת בחשבון את כל מה שהתרחש בשבועיים האחרונים, ובעיקר את מערכת היחסים הבעייתית בין הרמטכ"ל לאלוף יואב גלנט ובין האלופים עצמם. הוא אמור לעשות זאת, לאחר שהיועץ המשפטי, יהודה וינשטיין, אישר כי אפשר לחדש את הליך המינוי.

 

לדעת קצין בכיר בצה"ל, הודעת המשטרה על ממצאי החקירה אמנם מנקה את הרמטכ"ל והאלופים מזיוף המסמך, אבל היא בהחלט לא סוף פסוק בחקירה. "ההודעה משאירה שאלות קשות על מניפולציות שבוצעו, על הדלפות שהיו ועל מזימות שנרקמו, ולמעשה משאירה את המטה הכללי תחת עננה כבדה מאוד, ערפל ותחושה מאוד מאוד כבדה", אמר הקצין.

 

קביעת המשטרה משאירה גם קצוות פתוחים רבים: "היחיד שיכול לנשום לרווחה הוא האלוף גלנט, שהצליח לנקות את עצמו ממזימה שרקם לכאורה נגד הרמטכ"ל והאלופים. לעומתו, נגד הרמטכ"ל והאלופים המתמודדים לתפקיד נותרו חשדות ושאלות רבות. במרכזם, מדוע לא בחנו את המסמך בצורה שקופה כאשר קיבלו אותו ושמרו אותו לעצמם, מדוע לא פנו לגורמים מעליהם ולאלוף גלנט, והאם תרמו בכך להדלפתו לתקשורת וליצירת מחול השדים?".

 

הרמטכ"ל אמנם הביע שביעות רצון מתוצאות החקירה, אבל בצבא אומרים כי מה שנחשף בשבועיים האחרונים מדאיג מאוד. קצינים שדיברו עם גלנט אמרו כי הוא "היה בטוח שהוא נקי מכל רבב וכך גם מראה החקירה. יחד עם זאת, לא ניתן למחוק את מה שקרה פה וצריך להמשיך ולבדוק לעומק מי מעורב בניסיון לפגוע בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק וגלנט
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
המפכ"ל דודי כהן. ההחלטה אינה סוף פסוק
צילום: עופר עמרם
מומלצים