שתף קטע נבחר

ישי: 20 אלף ילדי זרים; ארגונים: מדיניות הפחדה

מנתונים חדשים שהוצגו לשר הפנים, אלי ישי, עולה כי בישראל שוהים כעת 20 אלף ילדים זרים באופן בלתי חוקי, ולא 1,200 כפי שנטען תחילה. בארגוני הסיוע טוענים: "ניפוח מספרים"

נתונים חדשים או ניסיון לנפח נתונים למען הגירוש? מבדיקה שנערכה במשרד הפנים עולה כי כעת שוהים בישראל 20 אלף ילדים זרים באופן בלתי חוקי. מתוכם 6,000 עד גיל 5, ו-14 אלף בגילאי 6 עד 17. בארגוני הסיוע לעובדים זרים אומרים כי מדובר ב"מדיניות ההפחדה הידועה של משרד הפנים".

 

 

בתגובה לנתונים שהוצגו בפניו אומר שר הפנים, אלי ישי, כי המספרים מחזקים את העובדה שמדובר בתופעה הרבה יותר רחבה, וכי ניתן לחזות מה יקרה אם בישראל יישארו יותר ילדי מהגרים משהוחלט. "זוהי הוכחה לכך שלא מדובר ב-400 או 800, אלא באלפים או אולי עשרות אלפי ילדים", אומר השר ישי, "וזוהי הסיבה לכך שרציתי להשיב את כל הילדים לארץ מוצאם, בכדי לשדר מסר לעולם שמדיניות ההגירה של ישראל אינה הפקרות".

 

בתחילת החודש החליטה הממשלה לאמץ את מסקנות הוועדה הבין-משרדית לעניין מעמד ילדי הזרים, ולגרש 400 ילדי עובדים זרים שלא עומדים בקריטריונים שנקבעו.

 

רותם אילן, העומדת בראש ארגון ילדים ישראלים, אמרה "שר הפנים שוב מנסה ליצור פחד בקרב הציבור על-ידי ניפוח מספרים, זוהי שיטה ידועה של משרד הפנים".

 

סיגל רוזן, ממוקד הסיוע לעובדים זרים, אמרה כי נתוני משרד הפנים מנופחים, וככל הנראה כוללים את ילדי הפליטים וילדי חוק השבות. לדבריה, "המספר הזה מורכב ברובו מילדים שהגיעו עם זכאי חוק השבות, ילדי הפליטים וגם ילדי מהגרי עבודה". לטענתה, "ישבה ועדה מקצועית ולקחה מספרים ממערכת החינוך וטיפת חלב,

ו-1,200 זה המספר שסוכם עליו".

 

היא הסבירה כי שר הפנים מעוניין להציג לציבור את המספרים "המנופחים" כדי לגרום לו לתמוך בגירוש הילדים. "בציבור נוצרה תחושה שאם מדובר רק ב-400 ילדים, יש להשאירם בארץ כמחווה הומניטרית, וישי מאמין שאם יווצר רושם שמדובר בכמה אלפים, הציבור יאמין ששוה להשקיע במעצר ובגירוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
די להפקרות. שר הפנים אלי ישי
צילום: גיל יוחנן
ניסיון הפחדה. רותם אילן
צילום: עופר עמרם
מומלצים