שתף קטע נבחר

סא"ל החשוד בזיוף מסמך גלנט: לא זייפתי

בשיחה עם "ידיעות אחרונות" מארה"ב, סא"ל במיל' בועז הרפז הכחיש שהוא האחראי לפרשה שהסעירה את השלטון וראשי צה"ל. "מחפשים שעיר לעזאזל", טען איש הסיירת שזוכה לאמונם של בכירים מאוד במערכת הצבאית. הוא הודיע לחוקרים על נסיעתו - ולא שמע התנגדות

האיש שלפי החשד זייף את מסמך גלנט מדבר לראשונה - וטוען: לא אני הצתתי את האש בצמרת. סגן-אלוף במילואים בועז הרפז שוחח אתמול (יום ו') עם "ידיעות אחרונות" מארצות הברית ואמר: "ראיתי את המסמך, אבל לא זייפתי ולא הפצתי אותו. אם הייתי יודע לכתוב מסמך אסטרטגי כזה, הייתי מחליף מקצוע. מחפשים שעיר לעזאזל". למרות הדיווח על הוצאת צו מעצר

נגדו, הוא לא קיבל כל פנייה מהמשטרה לשוב לארץ.

 

הרפז הוא איש סיירת מטכ"ל לשעבר, וכיום איש עסקים בתחום הביטחוני שזוכה לאמונם של בכירים מאוד במערכת הצבאית. הוא היה מהראשונים להיחקר בפרשה, ביום שבו נחקר הרמטכ"ל גבי אשכנזי, יום רביעי בשבוע שעבר. החוקרים אף ערכו חיפושים בביתו והחרימו לו את המחשבים לבדיקה - אך החזירו אותם.

 

הרפז הוא איש מודיעין שצבר ניסיון רב, נחשב למעורה מאוד בנעשה במערכת הביטחון, ואולי גם לכן היה מבין הראשונים למסור את עדותו.

 

בשיחה ממקום מושבו מארה"ב אמר ל"ידיעות אחרונות" כי ידע על קיום המסמך כבר מחודש אפריל השנה, במהלך ביקור

באחת הלשכות בקריה ,אך הוא לא כתב את המסמך ולא הפיץ אותו. לדברי גורמים ששוחחו איתו, הוא סיפר כי הבהיר לחוקרי המשטרה כי הוא יוצא לנסיעת עבודה בחו"ל שתמשך מספר שבועות, וחוקרי המשטרה לא הביעו כל התנגדות.

 

הרפז שכר את שירותיו של עורך הדין יעקב וינרוט, והוא מיוצג על ידי עורכת הדין הדס ליס, שמסרה בתגובה כי לקוחה שוהה בחו"ל במסגרת נסיעת עסקים בידיעת המשטרה ובהסכמתה. "הוא נחקר במשטרה כעד ומסר את כל הידוע לו. הוא ידע על קיום המסמך אבל לא נתן את ידו לזיוף".

 

הפרטים המלאים - ביום ראשון ב"ידיעות אחרונות"

 

Read this story in English


פורסם לראשונה 20/08/2010 19:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז הרפז
אייל ארד. המזייף השתמש בנייר ממשרדו
צילום: ירון ברנר
גלנט. נוקה מכל חשד עם שאר האלופים
צילום: AFP
מומלצים