שתף קטע נבחר

מלכת היופי המוסלמית של ארה"ב נגד המסגד

המוסלמית הראשונה שזכתה בתואר מיס ארצות-הברית אמרה כי "צריכים להיות רגישים יותר לטרגדיה" ולא לבנות מסגד ליד המקום בו פגעו מטוסים במגדלי התאומים בניו-יורק

רימה פאקיח, המוסלמית הראשונה שזכתה בתואר מיס ארצות-הברית, אמרה כי היא מתנגדת לבניית המסגד סמוך למקום שבו פגעו מטוסים במגדלי התאומים בניו-יורק. כך דיווח הלילה (שבת) העיתון "ניו יורק פוסט".

 

פאקיח, בת למהגרים מלבנון, אמרה כי היא מכבדת את חופש הדת, אבל לדעתה אין להקים את המסגד קרוב כל כך למקום בו אירעה התקפת הטרור החמורה ביותר על ארצות-הברית.

 

היא התייחסה לעמדתו של הנשיא ברק אובמה, שאמר כי הוא תומך בהקמת המסגד במקום. "אני מסכימה עם הנשיא אובמה על דבריו בנוגע לזכויות החוקתיות של חופש הדת", היא אמרה. "עם זאת, אני חושבת שהמסגד לא צריך להיות קרוב כל כך למקום בו היו מגדלי התאומים. אנחנו צריכים להיות יותר רגישים לטרגדיה". פאקיח אמרה לאחרונה לעיתון בדטרויט, כי היא צמה ברמדאן - למרות ההכנות לטקס מיס יוניבירס.

 

לפי סקרים שנערכו באחרונה, מרבית תושבי העיר ניו-יורק מתנגדים להקמת המסגד סמוך למקום שבו הטיסו מחבלי אל-קאעידה שני מטוסי נוסעים אל תוך מרכז הסחר העולמי. מתנגדי המסגד טוענים כי הקמתו היא פעולה מתריסה, הפוגעת בזכרם של חללי פיגוע הטרור.

 

גורמים ליברליים, ובהם ראש העיר ניו-יורק מייקל בלומברג, הביעו תמיכה תוך חריקת שיניים וציינו את זכותם של המוסלמים לחופש הפולחן.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים