שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סוף טוב: ההשתלה הצליחה, עמית בדרך הביתה

  שנה וחודשיים חיכו עמית קדוש, חולת לוקמיה בת 7 והוריה לרגע הזה. עכשיו נתבשרו כי השתלת מח-העצם שעברה בארצות-הברית הצליחה ובעוד כחודש, לאחר סדרת טיפולים אחרונה - ישובו לישראל

  עמית קדוש הילדה בת ה-7 שעברה השתלת מח עצם מורכבת בארצות הברית, בדרך חזרה לישראל: אביה של עמית בישר היום כי השתלת מח העצם הצליחה וכי המשפחה צפויה לשוב הביתה בעוד כחודש, לאחר שיושלמו הטיפולים.

   

  עמית קדוש חלתה בסרטן הדם (לוקמיה) בחודש אוקטובר 2008, קצת לפני שעמדה לעלות לכיתה א', מאז הוריה נעמי ויובל יצאו למאבק על חייה, יחד עם עמותת עזר מציון שארגנה עבורה מבצע ארצי כדי לאתר תורם מח עצם. 


   עמית קדוש במהלך הטיפולים. הסיוט הסתיים

   

  אולם חרף 62 אלף דגימות הדם שנאספו, אף דגימה לא נמצאה מתאימה לגופה של עמית. כשנתבשרו שנמצאה עבורם בארצות הברית תרומת תאי גזע מדם טבורי, המתאימה באופן חלקי, ארזה המשפחה מזוודות מביתם בכפר סבא וטסו לבית החולים "דיוק".

   

  עמית החלה בסדרת טיפולים אינטנסיביים שהכינו את גופה להשתלה, הכוללים כימותרפיה, הקרנות ותרופה ביולוגית במטרה להפחית את כמות התאים הסרטניים בגופה לקראת קליטת תאי מח העצם. במשך שנה וחודשיים המתינה המשפחה לבשורה כי התאים נקלטו ולא נותרו תאים סרטניים בגופה, והיום מבשר האב כי אכן נתבשרו שמצבה של עמית טוב והיא בתהליך מתקדם של החלמה מהמחלה.

   

  "כל תשובות הבדיקות של עמית לכבוד יום השנה שלאחר ההשתלה מעידות בבירור שמקור התאים בגופה של עמית הינו מהשתל" מסר אביה, בבלוג שפרסם היום, "גופה של עמית נקי מתאים חולים. זוהי כמובן בשורה נפלאה ונהדרת והחלום הגדול לחזור הביתה לחיים ולמציאות היומיומית נראה קרוב מתמיד".

   

  "בעוד כחודש ימים מהיום ואולי גם פחות לאחר שתסיים עמית טיפול תרופתי נוסף וסדרת חיסונים חיוניים נוכל בשעה טובה לחזור ארצה ולחיות את חיינו בעזרת השם בשקט ושלווה בסביבה הטבעית שלנו, עמית תוכל לשוב לבית הספר ואנו נוכל סוף סוף להגשים לה את החלום לחזור ולחיות חיים רגילים כמו כל הילדים".

  פורסם לראשונה 21/08/2010 23:02

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עמית קדוש לפני ההשתלה. התאים נקלטו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים