שתף קטע נבחר

עין תחת עין בסעודיה: הדוקר ששיתק ישותק בעצמו

בית משפט שהרשיע תושב הממלכה כי דקר אדם אחר וגרם לו פגיעה חמורה בעמוד השדרה, כבר שלח מכתבים לבתי חולים במדינה בניסיון לבדוק מי מיהם יוכל לנתח את התוקף באופן שיגרום לו שיתוק דומה. ארגוני זכויות האדם מזדעקים

ארגוני זכויות אדם קראו בסוף השבוע לסעודיה שלא לממש את כוונתה לשתק גבר תושב הממלכה, כעונש על כך שגרם לכאורה שיתוק לאדם אחר כשדקר אותו במהלך עימות.

 

העיתון הסעודי "עוכז" דיווח כי השופט שדן בתיק שלח לאחרונה מכתבים לכמה בתי חולים ברחבי הממלכה, שבהם שאל אם יוכלו להוציא את העונש לפועל מבחינה רפואית, ולפגוע בחוט השדרה של האיש - כפי שביקש כביכול הגבר שאותו דקר. לפי השריעה, ההלכה האיסלאמית, לאותו גבר שנדקר יש הזכות לבקש עבור תוקפו עונש כזה.

 

הקורבן ששותק, עבד אל-עזיז אל-מיתיארי בן ה-22, סיפר לעיתון "עוכז" כי הנאשם דקר אותו בגבו בעזרת סכין גדולה במהלך עימות ביניהם לפני יותר משנתיים, וטען כי הוא הודה בפשע בפני המשטרה.

 

לפי הדיווחים, בית החולים על שם המלך פייסל בריאד, אחד מבתי החולים המובילים בממלכה, השיב למכתבו של השופט, וקבע כי מבחינה רפואית אנשיו לא יוכלו לגרום לאיש פגיעה כמו זו שהתבקשו לגרום לו בעזרת ניתוח. עם זאת, לפי ארגון זכויות האדם "אמנסטי", נראה כי לפחות בית חולים אחד אמר שהדבר אפשרי.

 

"לפי דיווח אחד, יש בית חולים שהודיע כי יהיה זה אפשרי מבחינה רפואית לגרום לנאשם פציעה באותו מקום בחוט השדרה שבו פגע בקורבנו לכאורה", נמסר מ"אמנסטי". לטענת ארגון זכויות האדם, התוקף כביכול - ששמו לא נמסר - הורשע מבלי שזכה לסיוע משפטי.

 

אם העונש ייצא לפועל, לא תהיה זו הפעם הראשונה שסעודיה מחילה עונש של "עין תחת עין", במלוא מובן המילה. בעבר כללו עונשים מסוג זה עקירת עיניים ושיניים או הוצאה להורג במקרים של רצח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
העונש ייושם? בית חולים אחד נעתר לבקשה
צילום: סי די בנק
מומלצים