שתף קטע נבחר

תביעות נגד גוגל בגלל איסוף המידע מ-Wi-Fi

שלושה חודשים לאחר חשיפת פרשת איסוף המידע הפרטי מרשתות פתוחות שביצעו רכבי הצילום של גוגל, מוגשות בארצות הברית שמונה תביעות ייצוגיות נגד החברה בעוון הפרת פרטיות חמורה. האם תורשע גוגל בפלילים?

בית הדין בעמק הסיליקון שבקליפורניה יקבע אם גוגל אשמה בהפרת פרטיות פלילית באיסוף נתוני רשתות Wi-Fi פתוחות על ידי רכבי הצילום שלה, כך מדווח אתר ars technica.

 

שמונה תביעות ייצוגיות מרחבי ארצות הברית כבר הוגשו לבית הדין המחוזי בסן חוזה, קליפורניה, והועברו לשופט המחוזי ג'יימס וור. כתב התביעה מתאר הפרה של חוקי מדינה וחוקים פדראליים בכל הנוגע לפרטיות משתמשים – אשר התרחשה כשניידות הצילום של גוגל אספו תעבורת רשת אישית מרשתות WIFI פתוחות. בנוסף, מדווח ars technica כי חמש תביעות נוספות נגד גוגל צפויות להגיע אף הן לבית המשפט. 

 

גוגל אמנם הודתה שנעשתה טעות - אך ממשיכה לטעון כי לא עשתה שום דבר בכוונה. מאז נחשפה הפרשה במאי השנה התבצרה גוגל בעמדתה והסבירה כי איסוף הנתונים נעשה בשל תקלה במערכת של המצלמות, אשר מקורה ברכיב תוכנה שנשאר בה מאז שלב הניסוי הראשוני.

עם זאת, גוגל הינה שור מועד בנושא הפרטיות, ועל כן קשה לקבוע אם אכן מדובר בטעות או במהלך מכוון. יתרה מזאת, פעולת ניידות צילום הרחובות זכתה לביקורת ולתרעומת עוד בטרם התגלה שגוגל מציצה לאזרחים בתעבורת הרשת. 

 

פרקליטי החברה טענו כי אין שום עבירה באיתור ומיפוי רשתות Wi-Fi פתוחות. עד כה, מלבד צרפת, גוגל לא הורשעה בפלילים. בימים אלה נערכות חקירות נגד ענקית האינטרנט ברבות מתוך 33 המדינות אשר בהן פעלו רכבי הצילום. בצרפת נקבע כי גוגל אכן ביצעה עבירה פלילית, והחברה העבירה מידע שנאסף במדינה לידי רגולטור מקומי, במסגרת החקירה.

 

טרם נקבע מועד לשימוע הראשוני.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גוגל מציצה לכם למחשב - ונתבעת
צילום: AP
מומלצים