שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "חיים יקרים" נרכש על ידי רשת HBO

  סרטו של שלומי אלדר יוקרן ברשת הכבלים האמריקנית ובבתי קולנוע בניו יורק ולוס אנג'לס, כדי שיוכל להתמודד על פרס האוסקר. המפיק: "חשוב שיראו אותו כמה שיותר אנשים"

  סרטו של שלומי אלדר, "חיים יקרים", מתחיל את המירוץ לתחרות האוסקר. הסרט, בהפקתם של אהוד בלייברג ויואב זאבי, נרכש בסוף השבוע להפצה על ידי רשת HBO וייצא להקרנות מסחריות במהלך ספטמבר בניו יורק ובלוס אנג'לס, כנדרש על פי תקנון התחרות של האקדמיה האמריקנית לקולנוע.

   

  "חיים יקרים" מספר את סיפור הצלתו של תינוק פלסטיני בבית החולים תל השומר. הסרט עוקב אחרי מערכת היחסים המיוחדת שנרקמת בין אמו של התינוק לבין רופאו, ד"ר רז סומך, והעיתונאי שלומי אלדר שתיעד את המשפחה במשך שמונה חודשים בבית החולים הישראלי. "אנחנו מכוונים ללא בושה לאוסקר", אמר בלייברג בשיחת טלפון מלוס אנג'לס, "יש לנו רוח גבית חזקה של אנשי HBO שמאמינים בסרט ויתנו לו את כל התמיכה הנדרשת כדי להביא לחשיפה מקסימלית. את הסרט הזה חשוב שיראו כמה שיותר אנשים, ולרשת HBO יש את כמות הצופים הגדולה ביותר בארצות הברית. הם גם יודעים היטב את מלאכת השיווק של הסרטים שלהם ומבחינתנו זה הבית הנכון".

   

  בניגוד לסרטים עלילתיים באורך מלא, בתחרות הדוקומנטרית מתמודדים סרטים שעמדו בדרישות הסף של התקנון ולא בהכרח נבחרו על ידי האקדמיות לקולנוע במדינות המוצא שלהם. ועדה מיוחדת שמורכבת מיוצרים בתחום הדוקומנטרי בארצות הברית, ממיינת את הסרטים שהתקבלו ובוחרת בשלב הראשוני רשימה ארוכה של בין 12 ל-15 סרטים. הוועדה בוחרת בהמשך את חמשת הסרטים שעלו לשלב הגמר ומתוכם בוחרת האקדמיה את הסרט הזוכה. בין שאר הדרישות קובע התקנון כי יוכלו להתמודד על הפרס בקטגוריה זו סרטים שיצאו להקרנות מסחריות והוקרנו לפחות במשך שבוע בלוס אנג'לס ובניו יורק במקביל, וזכו לפרסום באמצעי תקשורת מרכזיים בארצות הברית. בישראל יצא הסרט "חיים יקרים" להקרנות מסחריות בשבועות הקרובים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלומי אלדר. בספטמבר בארה"ב
  צילום: ענת מוסברג
  לאתר ההטבות
  מומלצים