שתף קטע נבחר

המתמחים מוחים: "מכינים קפה ומצחצחים נעליים"

כוונת שר המשפטים להאריך את תקופת ההתמחות בעריכת דין לשנתיים, הולידה מחאה מקורית מצד סטודנטים ומתמחים המוחים על "תנאי הניצול המחפירים" במשרדים. צפו בסרטון

"מתמחים (גם) בצחצוח נעליים, מתמחים (גם) בהכנת קפה". סטודנטים למשפטים ומתמחים הקימו היום (א') עמדה לצחצוח נעליים בסמוך לבית המשפט ברחוב ויצמן שבתל אביב, במחאה על כוונת שר המשפטים ולשכת עורכי הדין להאריך את תקופת ההתמחות בעריכת דין משנה לשנתיים.

 

גוף המכנה את עצמו "פורום המאבק כנגד סגירת שערי המקצוע", המורכב מסטודנטים ומתמחים בעריכת דין, יזם את הפעילות המחאתית, שבמהלכה קראו הפעילים במגאפונים לעורכי הדין לבוא ולצחצח את נעליהם בחינם על ידי ה"עבדים/ מתמחים", ואף קראו קריאות לעבר עורכי הדין: "עבד מתמחה למכירה", "עבד נאמן תעשה לך" ועוד.

 

הפעילים מוחים על מה שהם מכנים "כוונת שר המשפטים להמשיך להעסיק מתמחים בתנאי ניצול מחפירים, תוך דרישה לעסוק בעבודות שאינן בהכרח משפטיות". בעלון מידע שחילקו לעוברים ושבים, נכתב כי מתמחה בעריכת דין "לא מקבל שכר מינימום, לא מקבל שעות נוספות, עושה שליחויות, מכין קפה לבוס, עושה עבודות מזכירות, עובד בשבת, עובד מהבוקר עד הלילה, עושה עבודות ניקיון...".

 

בכוונת הפעילים להגיע בכל יום השבוע לעיר גדולה אחרת בארץ, על מנת להקים עמדה לצחצוח נעליים ועמדה להכנת קפה. מחר (ב') יפגינו מול קריית הממשלה בחיפה, ביום ג' תתמקם הניידת לצחצוח נעליים מול משרד המשפטים בירושלים וביום ד' תעבור לקריית הממשלה בבאר שבע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"עבד מתמחה למכירה"
צילום: רותם מלנקי
מומלצים