שתף קטע נבחר

אדון המסיבות

אדון הסליחות הוא בלי ספק הלהיט האולטימטיבי של הסליחות. ואם כך, אין סיבה שהוא לא יהיה גם הלהיט על הרחבות

אין ספק שמבין פיוטי הסליחות ישנו אחד שהפך ללהיט. השלאגר של הסליחות. זה לא ש"אל נורא עלילה" או "אבינו מלכנו" הם לא פופולריים מאוד, אבל בכל זאת - "אדון הסליחות" הפך להמנון של ממש. השיר - בה"א הידיעה - של הסליחות, ועם לחן שכולם מכירים. 

 

המעמד המיוחד שאליו הגיע "אדון הסליחות" הפך אותו גם לשיר שזוכה מדי שנה למספר הרב ביותר של עיבודים מוזיקליים. אין ז'אנר מודרני - החל ברוק, ג'אז או אלקטרוני - שלא "התעלל" בפיוט הישן, אבל איכשהו זה כמעט תמיד עובד. אדון הסליחות לא נס ליחו.

בנימין דנישמאן, בן 35, כבר הספיק לשמש כחזן מקצועי ברחבי העולם. הוא היה שליח ציבור בבית הכנסת הגדול ביותר באירופה "היכל הנס" בז'נבה, ובבתי כנסת בוושינגטון, מונטריאול וגרמניה. כיום

הוא גר עם אשתו ושלושת ילדיו בירושלים.

 

זו כבר תקופה שהוא עמל על אלבום בכורה, אבל במהלך איסוף החומרים לדיסק, הספיק להקליט אלבום סליחות במיוחד לחודש אלול, שנקרא "שערי רצון". הדיסק כולל שמונה רצועות של סליחות, בהן הפיוטים: "אדון הסליחות", "בן אדם מה לך נרדם", "אל נורא עלילה", "יה שמע אביונך" ו"חון תחון".

 

בנוסף לאלו האלבום כולל רצועת בונוס - שניתן להאזין לה בנגן שלעיל - והיא רמיקס אלקטרוני של "אדון הסליחות", שעשוי. על הביצוע הזה, שעשוי להפוך ללהיט חתונות, אחראי אחיו של דנישמאן, דרור, או כפי שהוא מוכר בקרב חובבי הז'אנר DJ Punch.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים