שתף קטע נבחר

לניידת מותר? חניית הנכים הופקעה לטובת כריך

מה עושה שוטר תנועה כאשר הוא וחברו מעוניינים בכריך, אבל אין מקום חניה מסודר עבור הניידת? התשובה פשוטה - מוצאים מקום חניית נכה מוצל ומרווח בקרבת מקום, ועושים בו שימוש חסר בושה. המשטרה: "אנחנו בודקים"

נדמה כי חניה שלא כחוק באזור המיועד לנכים, היא עבירה שמקוממת במיוחד את מרבית הישראלים. משרד התחבורה הודיע רק לאחרונה כי הוא עומד להכפיל את הקנס על עבירה זו, מ-500 ל-1,000 שקלים. ובעניין זה ראוי רק להזכיר כי יוזמת העלאת הקנס באופן דרמטי, הגיעה משולחנו של ח"כ זבולון אורלב, אשר הציע במקור להכפיל את הקנס המקובל פי 10, ל-5,000 שקלים - הצעה שלא התקבלה בסופו של תהליך.

 

אלא שללא קשר לגובה הקנס הנוכחי, תמיד מרגיז לראות נהג שאינו זכאי לחניית נכים, עושה בה שימוש. כמו ניידת המשטרה 14-845 שבתמונה.

 


ניידת משטרת התנועה חונה בשלווה במקום השמור לרכב נכה

 

אלא שנראה כי לא כולם מתרגשים מהעניין - לא מהקנס הקיים, ולא מהתייחסות הסביבה. כך מספר למשל אבי דרורי, אשר עובד בבניין משרדים בקרבת צומת הרחובות יגאל אלון וברוריה בתל אביב. "בבוקר יום א' האחרון זיהיתי ניידת של משטרת התנועה כשהיא מסתובבת באיטיות באזור, ולבסוף חונה במקום השמור לנכה שעובד בבניין המשרדים שלנו. שני השוטרים יצאו ממנה באיטיות, וניגשו לדוכן כריכים סמוך, הזמינו את מה שהזמינו והתיישבו בניחותא לאכול על המדרכה הסמוכה. באופן אישי מרגיז אותי לראות אנשי חוק שתפקידם אכיפה, מתייחסים בזלזול כזה לנושא חניית הנכים", אמר.

 

במשטרת מחוז תל אביב הובהר ל-ynet כי הם לא מתכוונים לטפל בעבירה. "בבדיקה הניידת שייכת למתנ"א", אמרו שם. נא העבר את השאילתא לדובר את"ן", הוסיפו. בקשה נוספת לתגובה על העבירה לכאורה, לא התקבלה.

 

באגף התנועה, לו שייכת הניידת, בחרו להגיב כך: "פנייתך התקבלה והועברה לבחינת הגורמים המקצועיים, והדבר יטופל הן תעבורתית והן משמעתית בהתאם לממצאי הבדיקה"

 

המידע התקבל באמצעות האימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החניה נוחה? ניידת
צילום: אבי דרורי
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים