שתף קטע נבחר

הפרקליטות על אישומי הולילנד: "נחליט במהירות"

אחרי שהמשטרה המליצה להעמיד לדין את החשודים בפרשת השוחד, מבטיחים בפרקליטות "לקבל החלטות במהירות האפשרית". עורך דינו של אהוד אולמרט: "אין לנו חששות"

כתבי אישום בפרשת השחיתות החמור? המשטרה העבירה 200 ארגזים ובהם 500 קלסרים לידי פרקליטות מיסוי וכלכלה, עם המלצה להגיש כתבי אישום נגד החשודים בפרשת "הולילנד". כעת נדרשת הפרקליטות להחליט את מי להעמיד לדין ובאילו סעיפים. "נעשה כמיטב יכולתנו לקבל החלטות במהירות האפשרית", מסרו ל-ynet אנשי הפרקליטות.

 

עם השלמת החקירה בתיק, המליצה המשטרה להעמיד לדין את החשודים,

ובראשם אהוד אולמרט. מלבד עדותו של עד המדינה והראיות שנאספו, הצליחו חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) להוציא הודאות מכמה חשודים בפרשה, לפיהן קיבלו כסף מיזמי הפרויקט. החשודים ניסו לתרץ זאת בהסברים שונים, כמו למשל "ייעוץ" ו"עשיית עבודה".


פרויקט הולילנד בירושלים (צילום: AFP) 

 

המלצות המשטרה בנוגע לשוחד שקיבל לפי החשד אולמרט, קשורות למאות אלפי שקלים כספים שקיבל כדי לכסות חובות בין היתר של מסע הבחירות. במשטרה טוענים חלק מכספי השוחד טוענים במשטרה הועבר גם לאחיו יוסי אולמרט שנמצא בארצות הברית. אצל שולה זקן גם כן מדברות ההמלצות על סכומים גבוהים של מאות אלפי שקלים וכן ראיות מוחשיות כגון תכשיטים.

 

עורך דינו של ראש הממשלה לשעבר, עו"ד אלי זהר,

אמר ל-ynet כי לפי שעה אין בכוונתו לעשות דבר מלבד להמתין להחלטת הפרקליטות בנושא. "יש להמתין ולחכות עד אשר הפרקליטות תיתן את המלצתה. אם תמליץ הפרקליטות להעמיד לדין נתחיל בבניית קו הגנה", אמר. "אין לנו חששות ואין עוד נאשמים, מדובר בהמלצת משטרה בלבד", הסביר.

 

מלבד אולמרט וזקן, ממליצה המשטרה להאשים את מי שהיה בעל השליטה ב"תעשיות מלח לישראל", דני דנקנר, במתן שוחד ובעבירות מס. ראש העיר ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, שבתקופתו כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה אושרה התוכנית, יואשם לפי המלצת המשטרה בלקיחת שוחד ובמרמה והפרת אמונים. אם תתקבל המלצת המשטרה, יועמד לדין יעקב אפרתי, שהיה ראש מינהל מקרקעי ישראל, על מרמה והפרת אמונים. גם בפרשה הזו, לא נמצאה תשתית ראייתית נגד אורי מסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט וזהר
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים