שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ארה"ב: ההקפאה תידון מיד עם פתיחת המו"מ

  "תהיו בטוחים שזה יהיה בין הנושאים שיידונו", אמר דובר מחלקת המדינה, והוסיף רמז עבה: "אנחנו מאמינים שהצדדים יהיו מחויבים להימנע מצעדים שעלולים לסבך את השיחות". בינתיים נקבע כבר סבב שיחות שני: ב-15 בספטמבר בקהיר

  בממשל האמריקני לא מתכוונים לבזבז זמן וללכת סחור-סחור. נושא המשך הקפאת הבנייה בהתנחלויות מעבר ל-26 בספטמבר יעלה מיד עם תחילת המו"מ הישיר בוושינגטון. בממשל מבהירים כי הם מודעים ללוח הזמנים של תום ההקפאה, והנושא יעלה כבר בפגישת העבודה הראשונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא הפלסטיני אבו מאזן בלשכת מזכירת המדינה הילרי קלינטון.

   

  "השיחות הישירות יחלו ב-2 בספטמבר - ותהיו בטוחים שזה יהיה בין הנושאים שיידונו בשלב המוקדם", הבהיר אמש (יום ב') דובר מחלקת המדינה, פיליפ קראולי.

   

  "אנחנו מצפים לתחילת השיחות הישירות, ואנחנו מאמינים שברגע שהשיחות ייפתחו, הישראלים והפלסטינים יהיו מחויבים להימנע מצעדים שעלולים לסבך את השיחות", אמר הדובר האמריקני. "ההתנחלויות הן נושא חשוב, ואנחנו מצפים לדון בהתנחלויות כמו בנושאי הליבה המכריעים".

   

  האמריקנים מביעים ביטחון שיהיה ניתן לפתור את בעיית ההקפאה בשיחות. לכתבים ששאלו על האפשרות להתקדם כשישראל בונה בהתנחלויות, השיב קראולי כי ההקפאה היתה נושא לשיחות ממושכות בין ארה"ב וישראל. "אנחנו מאוד ערים למורטוריום ולעובדה שהנושא עולה לשיקול מחודש בספטמבר", אמר.

  "אף אחד מהנושאים הללו לא יכול להיפתר מחוץ למו"מ".

   

  בוושינגטון שומרים על פרופיל נמוך ביותר בכל הקשור לענייני נוהל, כל שכן בענייני תוכן. בבית הלבן ובמחלקת המדינה מתנהלת העבודה בנושא כמעט במחתרת, בין היתר בגלל יציאת בכירים רבים לחופשות.

   

  יחד עם זאת, בפגישה של השליח המיוחד ג'ורג' מיטשל עם שר החוץ האיטלקי, פרנקו פרטיני, התברר כי נקבעו כבר מועד ומקום לסיבוב השיחות הישירות השני בין הצדדים. המפגש השני יתקיים שבועיים לאחר המפגש בוושינגטון - ב-15 בספטמבר בקהיר.

   

  Read this article in English 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים