שתף קטע נבחר

הרפורמה בביטוח תייקר את ביטוח הרכב ב-15%

כרמי גילון, שהתפטר מדירקטוריון אבנר במחאה על הרפורמה, טוען: "ההסדר בוצע מאחורי הגב שלנו". המפקחת על הביטוח, ציפי סמט: "טענותיו של גילון- חסרות שחר

"תעריפי ביטוח החובה לרכב יתייקרו מה-1 באפריל למבוטחים רבים ב-15% ולא ב-5%, כפי שטוענים אנשי חברות הביטוח והמפקחת על הביטוח". כך אומר כרמי גילון, אחד הדירקטורים שהתפטרו מתאגיד אבנר, ומי שהיה מנכ"ל התאגיד.
גילון ושלושה דירקטורים נוספים מטעם הציבור התפטרו שלשום מהדירקטוריון של אבנר, במחאה על מדיניות האוצר בנוגע לרפורמה בביטוח.
גילון אמר, כי החלטת הדירקטורים להתפטר נבעה מכך שההסכם שהושג בין חברות הביטוח לבין המפקחת על הביטוח בנושא הפסקת פעילותה ההדרגתית של אבנר - נעשה מאחורי גבם של הדירקטורים מקרב הציבור. "המפקחת על הביטוח היא זו שדרשה לא ליידע את נציגי הציבור על המהלכים להפעלת ההסדר", אמר גילון.
לדברי גילון, "לחברות הביטוח מותר "לשחק" בתעריפי הביטוח בשיעור של פלוס מינוס 10% מהתעריף שייקבע על-ידי הכנסת. מה שיקרה, הוא שמבוטחים חלשים ייאלצו לשלם תוספת של 15%".
המפקחת על הביטוח, ציפי סמט, אמרה בתגובה כי טענתו של גילון חסרת שחר: "שר האוצר וועדת הכספים הורו לי לנהל מגעים עם חברות הביטוח, שהן בעלות המניות באבנר, וכך עשיתי".
יו"ר איגוד חברות הביטוח, אביגדור קפלן, אמר כי "אני משוכנע שהתחרות תוליד תעריפים נמוכים יותר".

פורסם ב"ידיעות אחרונות"


לפנייה לכתב/ת
ביטוח רכב. הרפורמה תייקר את ביטוח החובה
מומלצים