שתף קטע נבחר

מת יעל צעיר שהותקף ע"י כלבים בשדה בוקר

מטיילים באחוזת הקבר של בן-גוריון בשדה בוקר דיווחו על כלבים שתקפו יעל מתבגר ופצעו אותו קשות. בבית החולים לחיות בר נלחמו על חייו. "הכלבים פשוט קרעו באכזריות חלקים מגופו ומרגליו", אומרים המטפלים. "הוא סבל מכאבי תופת". למרות טיפול אינטנסיבי, מת היעל מפצעיו לאחר שלושה ימים

מטיילים באחוזת הקבר של בן-גוריון בשדה בוקר דיווחו על כלבים שתקפו יעל מתבגר ופצעו אותו קשות. בבית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי ברמת-גן, נלחמו על חייו. "הכלבים פשוט קרעו באכזריות חלקים מגופו ומרגליו", אומרים המטפלים. "הוא סבל מכאבי תופת". למרות טיפול אינטנסיבי, מת היעל מפצעיו לאחר שלושה ימים. 


 

יעל נובי מתבגר שהותקף ככל הנראה על ידי צמד כלבים ביתיים באזור אחוזת הקבר של בן-גוריון בשדה בוקר, הגיע כשהוא פצוע קשה בכל חלקי גופו, אל בית החולים לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי ברמת-גן בשבוע שעבר. למרות טיפול חירום מצוות ביה"ח, לאחר כשלושה ימים, הוא מת מפצעיו.

 

"הדיווח הראשוני על היעל הפצוע הגיע אלינו מטיילים שהגיעו לאזור הקבר בשבת, בשעות הבוקר. הם סיפרו שראו שני כלבים בורחים מהמקום עם הגעתם ומצאו בסמוך יעל מדמם על האדמה", מספר גלעד גבאי, סגן מנהל מחוז דרום ברשות הטבע והגנים. למקום נשלח פקח הרשות, עידן בר-לב שהבהיל את החיה לטיפול רפואי בבית החולים במרכז הארץ. 

 

במרפאת בית החולים המתין הצוות במתח רב. "על פי הפרטים שנמסרו לנו, הבנו שמדובר בפציעות קשות. היעל הגיע אלינו כשהוא מכוסה כולו בדם, היה שרוי בעקה קשה ונראה כאילו הכלבים פשוט קרעו באכזריות חלקים מגופו ומרגליו", מספר שמוליק לנדאו, מטפל בחיות בר בבית החולים. "היעל היה עירני, אך לא הצליח לעמוד בכוחות עצמו. עקב אובדן דם רב הוא נכנס לשוק ונחלש במהירות".

 

צילום: שמוליק לנדאו, ביה

 

 

היעל הגיע מחורר וקרוע מרוב נשיכות

בתום טיפול חירום, הצליחו בבית החולים לייצב את מצבו של היעל. "כבר טיפלתי בחיות בר פצועות רבות, אבל דבר כזה עדיין לא ראיתי. הוא פשוט הגיע מחורר וקרוע לגמרי מרוב נשיכות", מגלה לנדאו. "בשתי הרגליים הכלבים קרעו לו את השריר כמעט עד לעצם. סימני נשיכה רבים נמצאו מסביב לפצעים שחשפו את העצבים והגידים, כך שכל נגיעה קטנה ביותר, גרמה לו לסבל וכאב עצום, שהתמעט עם קבלת חומרים מטשטשים".
 
במשך יום שלם נאבקו לנדאו והצוות הווטרינרי כדי להציל את חייו של היעל. כדי לאפשר לחיה מרחב בטוח וסטרילי, הוכן עבורה קראוון מבודד ומרופד היטב בשטיח וכריות.
 
היעל שקיבל נוזלים ואנטיביוטיקה, עבר את הלילה הראשון בשלום ואף גילה סימני התאוששות. "הוא הצליח לאכול ולשתות בכוחות עצמו, ואפילו ניסה לתקוף אותנו. זה היה קשה לראות אותו פצוע ובעיקר בהלם מכל איבוד הדם והטראומה שהוא חווה עקב המתקפה", הוא מסביר. "לאט לאט, כשהוא חבוש בשלושת הרגליים, הוא הצליח ללכת מעט".
 
ברשות הטבע והגנים פתחו בחקירת המקרה של תקיפת החיה במטרה לנסות ולאתר את הכלבים. מעדויות שהגיעו לרשות, מסתמן כי ככל הנראה לא מדובר בכלבים משוטטים, אלא בכלבים ביתיים שטיילו ללא בעליהם באזור.
 
למרות הטיפול האינטנסיבי, הפציעות הקשות הכריעו את היעל המתבגר. שלושה ימים לאחר שאושפז בבית החולים, הגיעו המטפלים בבוקר כדי לבדוק את מצבו וגילו אותו ללא דופק או נשימות. "זה היה מחזה עצוב. חשבנו שאולי הוא יצליח להתגבר על הפציעות", מסכם לנדאו.  
 


 

 

מצאתם חיית בר פצועה? צרו קשר עם הגורמים הבאים: מוקד הסביבה של רשות הטבע והגנים: 6911* >> ד"ר רונה נדלר: 057-8842263 (מירס: 96*77*2000) >> עינת מטלון במרפאת בית החולים בספארי בר"ג: 057-8663920, 03-6305322

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החזיק מעמד שלושה ימים לאחר הפציעה
צילום: שמוליק לנדאו, ביה"ח לחיות בר
רגליים מחוררות וקרועות מנשיכות
צילום: שמוליק לנדאו, ביה"ח לחיות בר
מומלצים