שתף קטע נבחר

הנשיא: לא יעלה על הדעת לגרש 400 ילדים

נשיא המדינה, שמעון פרס, מתייצב באופן נחרץ נגד גירוש ילדי הזרים: "דעתי היא חד-משמעית: יש להשאיר את 400 הילדים האלה בישראל". הוא ציין שהילדים מדברים עברית ומרגישים ישראלים. עדיין לא ברור אם הממשלה תתכנס לדיון נוסף בנושא, כפי שדורש השר ברק

מתנגדי גירוש ילדי הזרים קיבלו בצהריים (יום ה') תמיכה חד-משמעית מצד נשיא המדינה, שמעון פרס. בכנס בכפר המכביה ברמת-גן, אמר הנשיא: "בעניין 400 הילדים שנולדו בארץ, מדברים עברית, מרגישים כישראלים, לגרש אותם לא יעלה על הדעת, ודעתי היא חד-משמעית: יש להשאיר את 400 הילדים האלה בישראל".  

 

עמותת ילדים ישראלים - Israeli Children, הפועלת נגד גירוש ילדי הזרים, בירכה על דברי הנשיא: "השבועות האחרונים מוכיחים שרוב השרים וחברי הכנסת מכל הקשת הפוליטית תומכים בהשארת הילדים. הגיעה העת שראש הממשלה יקבל את ההחלטה האמיצה והמוסרית ויבטל לאלתר את הגירוש. גם נשיא המדינה יודע שמקומם של 400 ילדים ישראלים הוא בביתם בישראל, ראוי שלאור פנייתו ראש הממשלה יבטל את ההחלטה האכזרית לגרש את הילדים ומשפחותיהם".

   

דבריו של פרס בכנס Lead למנהיגות באים בשעה שעדיין לא ברור אם יתקיים בממשלה דיון נוסף בנושא. אתמול הודיע שר הביטחון, אהוד ברק, כי הוא יוזם דיון חוזר בממשלה בסוגיית גירושם של הילדים כבר ביום ראשון הקרוב. ברק, שנעדר מישיבת הממשלה האחרונה ולא השאיר פתק בו הוא מודיע על התנגדותו להצעה, אמר כי "ההחלטה לעצור ולגרש 400 ילדים היא שרירותית". ההערכה היא כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אכן מתכוון לקיים דיון נוסף בעניין, והיום ימסור את תשובתו הסופית בעניין. עדיין לא ברור אם תתקיים הצבעה נוספת.

 

לדברי ברק, מעצר וגירוש מאות ילדים דוברי עברית יפגע אנושות בדמותה של ישראל בעולם. "מראות של שוטרים פושטים על בתיהם של מהגרי עבודה ומוציאים מתוכם בכוח ילדים, מראות של סוהרים מחזיקים משפחות במתקני הכליאה ומראות של פקחי משרד הפנים, המובילים ילדים דוברי עברית ומעלים אותם על מטוסים - כל אלה יגרמו לכולנו נזק בלתי ניתן לתיקון, כלפי פנים וכלפי חוץ", אמר.

 

שר הפנים, אלי ישי, המוביל את מדיניות הקשוחה כלפי ילדי העובדים הזרים, מתח ביקורת חריפה עם דבריו של ברק וכינה אותו "רודף הרייטינג". "מוזר שמי שהתעלם מהסוגייה, מתנהל כאילו שמע עליה לראשונה. חבל שמשיקולי רייטינג יש המבקשים לעשות שימוש ציני בילדי הזרים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא שמעון פרס
צילום: AP
ילדי עובדים זרים (ארכיון)
צילום: ירון ברנר
יהיה דיון בממשלה?
צילום: ירון ברנר
מומלצים