שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כלכלת ארה"ב צמחה רק ב-1.6% ברבעון השני
  הנתון הנוכחי נמוך מהנתון הקודם שפורסם בסוף יולי ושעמד על צמיחה של 2.4% ברבעון השני. כך עולה מנתונים שמפרסם היום משרד האוצר האמריקאי. הסיבה: החברות צמצמו את המלאים והגירעון המסחרי גדל

   תיקון מאכזב: כלכלת ארה"ב צמחה בקצב שנתי של 1.6% בלבד ברבעון השני, פחות מכפי שחושב קודם, כיוון שהחברות צמצמו את המלאים והגירעון המסחרי גדל, כך מפרסם היום (ו') בלומברג. העלייה המתוקנת בתמ"ג הייתה גדולה מחציון התחזיות בסקר בלומברג, וההערכה שפורסמה בחודש שעבר עמדה על

  2.4%, לפי נתוני משרד המסחר האמריקאי שפורסמו היום. עוד צוין, כי רווחי החברות עלו.

    

  יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי, שינאם היום בפני בנקאים מרכזיים מכל העולם, עשוי לשפוך עוד אור על התחזית של קובעי המדיניות לאור הדיווחים המאותתים על סיכון הולך וגובר להתחדשות המיתון בארה"ב. ההאטה בדיור, בהשקעות העסקים ובהוצאה הפרטית מובילים את הכלכלנים לקצץ את התחזיות למחצית השנייה.

   

  "יש התאוששות מעוכבת, אבל אנחנו לא מצפים למיתון כפול", אמר פול בלו, כלכלן ראשי בניישנווייד מיוצ'ואל אינשורנס, לפני פרסום הדו"ח, "ההתאוששות איטית ומהוססת".

   

  כלכלנים צפו קצב צמיחה של 1.4% ברבעון השני, לפי חציון ההערכות בסקר בלומברג, שההערכות בו היו בטווח 0.5%-2.2%. כלכלת ארה"ב צמחה בקצב של 3.7% ברבעון הראשון. אומדן התמ"ג שפורסם היום הוא השני לרבעון זה, והנתונים הסופיים יפורסמו ב-30 בספטמבר.

    

  הנתון הנוכחי נמוך כאמור מהנתון שפורסם בסוף יולי שעמד על צמיחה של 2.4% ברבעון השני. עוד פורסם אז, כי קצב הצמיחה ברבעון הראשון תוקן כלפי מעלה ל-3.7%, לעומת ההערכה הקודמת, שעמדה על 2.7%.

   

   

  ירידה במספר התביעות לדמי אבטלה

  אתמול פורסם כי מספר התביעות לקבלת דמי אבטלה בארה"ב ירד מעבר לתחזיות, נתון שהקל על החששות מכך ששוק העבודה הולך ומידרדר על רקע היחלשות הכלכלה. מספר הדרישות הראשוניות בשבוע שהסתיים ב-21 באוגוסט ירד ב-31 אלף ל-473 אלף, הירידה הראשונה מזה חודש, כך על פי נתוני משרד העבודה בוושינגטון.

    

  הממוצע השבועי בחודש האחרון טיפס לרמה הגבוהה ביותר מאז נובמבר, למרות שהדו"ח האחרון שפורסם הביא לרגיעת מה בשטף הנתונים הכלכליים השליליים שהתפרסמו בשבועות האחרונים.

   

  שפל במכירות בתים חדשים

  ביום רביעי פורסם כי מכירות בתים חדשים בארצות הברית ירדו לשפל של כל הזמנים ביולי, כך על פי נתוני משרד המסחר האמריקאי. הצניחה במכירות הבתים החדשים לשיעור מותאם עונתית של 276 אלף היתה גדולה מתחזיות האנליסטים, שעמדו על שיעור של 339 אלף.  

   

  הצניחה ביולי מגיעה לאחר שמכירות הבתים החדשים ביוני עלו ב-12.1% לשיעור של 330 אלף, ואילו ביולי מדובר בירידה של 32.4% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים