שתף קטע נבחר

איגוד האינטרנט החל לרשום כתובות בעברית

בסוף השנה יהיה אפשר לרשום באופן רשמי כתובות אינטרנט כמו "האתר-שלי.il". בשבועות הקרובים - גופים מסחריים יוכלו לשמור לעצמם את השמות שלהם

איגוד האינטרנט הישראלי הודיע היום (ב') כי החל ברישום מוקדם לכתובת אינטרנט (שמות מתחם) בעברית - כגון "אינטרנט.il" או "האתר-שלי.il".

 

בשלושת החודשים הקרובים, יורשו רק גופים מסחריים, עמותות, וכאלה שמחזיקים בסימן מסחרי לשמור לעצמם את הזכות לרשום כתובת בעברית - וזאת על מנת למנוע סכסוכים ומחלוקות בהמשך על בעלות על השם, כדי למנוע חטיפת דומיינים לצורך מכירתם וכדי למנוע התחזות.

 

הרישום בפועל לכלל הציבור, על פי איגוד האינטרנט, יחל בסוף השנה, אז יפעלו הכתובות בעברית. מי ששמר לעצמו את הזכות קודם, יוכל לקבל את השם שלו, והרישום הכללי יתבצע בשיטת כל הקודם זוכה. הרישום יתבצע דרך ספקיות רישום מוסמכות של איגוד האינטרנט, כמו קניית כתובת רגילה.

 

הכתובות יהיו מורכבות ממילה עברית, ומהסיומת באותיות לטיניות - il, עם זאת, באיגוד אומרים כי בהמשך תאושר סיומת עברית - וכל הכתובות שנרשמו יפעלו תחת שתי הסיומות. באיגוד צופים שהתהליך יקח מספר חודשים אך עוד לא יודעים מה תהיה הסימת העברית.

 

דורון שקמוני, סגן נשיא איגוד האינטרנט הישראלי, מסר לתקשורת כי "אנחנו חלק מהליך כלל עולמי המתרחש בימים אלה. בסיומו ניתן יהיה, לראשונה ברשת האינטרנט הגלובלית, לרשום ולהשתמש בשמות מתחם הנרשמים כולם בעברית, ללא אותיות לטיניות כלל".

 

רישום השמות בעברית מבוסס על International Domain Name - IDN שאושרה לשימוש בשנים האחרונות, במדינות שונות על ידי ICANN - הארגון העולמי שאחראי על רישום כתובות אינטרנט וסיומות.

 

גם היום מתאפשר רישום של שמות עבריים, אולם מדובר על פתרון חיצוני שלא קשור לאיגוד, שמבוסס על תוספת בדפדפן או אצל ספקיות האינטרנט. לא צפויה להיות התנגשות בין השמות העבריים הללו, לאלה שנרשמים דרך איגוד האינטרנט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
בקרוב כתובות בעברית
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים