שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ראש עיריית הרצליה: "דעתה של הניג לגיטימית"

  חתימתה של אופירה הניג, המנהלת האמנותית של אנסמבל הרצליה, על מכתב המחאה נגד הופעות באריאל, הובילה לקריאות לפיטוריה. ראש עיריית הרצליה: "זכותו של כל אדם להביע את עמדתו, אך האנסמבל יופיע בכל מקום אליו יוזמן"

  בעקבות פרסום שמה של הבמאית אופירה הניג, המכהנת כמנהלת אמנותית של אנסמבל תיאטרון הרצליה, במכתב השחקנים והאמנים המסרבים להופיע באריאל שמעבר לקו הירוק, והמשך פרסום מאמר דעה פרי עטה ב-ynet, התקבלו בימים האחרונים פניות במשרדי התיאטרון ובהנהלת עיריית הרצליה הקוראים לפיטוריה.

   

  חברים במועצת העיר לצד תושבים אמרו בין היתר: "עיריית הרצליה, התומכת גם היא באנסמבל, היא רשות ציבורית שפעילותה ממומנת על ידי משלמי הארנונה. נסרב לתת ידינו למימון גוף שתכליתו הדרת אוכלוסיות מפעילות תרבותית. מוטב שהאנסמבל לא ימעל בכספי התומכים בקיומו, או שיוותר גם על תמיכת עיריית הרצליה. זה לגיטמי להחזיק בדעות פוליטיות ולהציגן על הבמה, אבל לחלוטין לא לגיטימי לשלול מאזרחים את הזכות לתרבות".


  היכל התרבות באריאל. האנסמבל יגיע?

   

  מנכ"ל אנסמבל הרצליה, דני אלטר, שנכנס לתפקידו רק לפני שבועות ספורים, אמר בתגובה נחרצת לדברים: "אנסמבל הרצליה ישמח להופיע בכל מקום בארץ, גם באריאל". בשיחה עם ynet הוא מבקש להבהיר את הסתירה: "אופירה הניג

  הגיבה למיטב ידיעתי כאדם פרטי וכאמן, ואף הדגישה את זה. אני מגיב כמי שעומד היום בראש המוסד, ואומר שהתיאטרון יופיע בכל מקום אליו יוזמן".

   

  אלטר מוסיף כי דבריו אינם באים כתגובה לאיומים על פגיעה בתקציב האנסמבל: "נכון שאיימו על התיאטרון וזה בעיני חמור מספיק, אך עם זאת יש ממלכה ואדם אינו קם בבוקר ועושה שבת לעצמו. הממלכה קיימת, מסגרת הפעולה קיימת, שום גוף ציבורי בישראל אינו עובד בחלל ריק, וברגע שאתה פועל בתוך מוסד מסובסד, אינך יכול לקבל החלטה על פי מה שנוח לך. כשמזמינים אותך להופיע, התכבד וסע. זה נכון שהמצב מורכב כיוון שכולנו בני אדם ולכל אחד מאתנו ישנה הדעה שלו, ולא תמיד אפשר להפריד. עם זאת, אנו חייבים לנהוג באחריות כלפי הציבור שמינה אותנו ומשלם את משכורתנו".

   

  אלטר הוסיף שחילוקי הדעות בנושא זה בינו לבין המנהלת האמנותית של התיאטרון לא אמורים להפריע להמשך פעילותו הסדירה של האנסמבל. "זה לא יגרום לקרע בתוך התיאטרון ולא לכזה בין האנסמבל לבין האוכלוסיה בעיר ובארץ,

  שנשמח להופיע בפניה כיוון שאין מה לעשות - תיאטרון ללא קהל, אינו יכול להתקיים", אמר אלטר.

   

  למרות הלחצים מבית, התייצבה הבוקר ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, מאחורי האנסמבל. בתגובה לדברים אמרה גרמן: "המנהלת האמנותית של אנסמבל הרצליה הביעה את דתה הפרטית ואף ציינה זאת. זו דעה לגיטימית במדינה דמוקרטית בה לכל אדם הזכות להביע את דעתו, כל עוד אינו מפר בכך חוק מדינה. אני מאד מקווה שהמדינה שלנו לא חזרה 50 שנה לאחור, לתקופה שבה מי שלא היה לו פנקס אדום, לא יכול היה לקבל עבודה. מכל מקום, אין ספק שזכותו של כל אדם להביע את דעתו. מנהל תיאטרון הרצליה דני אלטר אמר במפורש, ועל דעתי, כי אנסמבל תיאטרון הרצליה יגיע לכל מקום אליו יוזמן - גם בארץ וגם בחו"ל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גבי מנשה
  גרמן. נחלצת להגנת האנסמבל
  צילום: גבי מנשה
  לאתר ההטבות
  מומלצים