שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מנהל התיכון שהודה בעבירות מין - רק לשנת מאסר

  שמעון שיבר, לשעבר מנהל תיכון "עמית עמל" בראשון לציון, הודה בהסדר טיעון בביצוע עבירות מין בשתי עובדות, בתלמידה ובאשה נוספת - אך ייכלא לשנה אחת בלבד. השופט קבע: מעשיו אכזריים "וחמורים ביותר, גם בשל תפקידו ומעמדו הרם"

  עסקת טיעון נוספת עם עבריין מין. שמעון שיבר, מנהל בית הספר התיכון בראשון לציון, שהודה בעבירות מין שביצע בשתי עובדות שלו, בתלמידה ובאשה נוספת יישלח לשנת מאסר אחת בלבד. כך קבע אחר הצהריים (יום ב') בית משפט השלום בראשון לציון. בנוסף ישלם שיבר 160 אלף שקלים לארבע המתלוננות נגדו. 

   

   

  נגד שיבר, לשעבר מנהל תיכון "עמית-עמל" בראשון-לציון הוגש כתב אישום חמור על ביצוע עבירות מין, אולם הפרקליטות הגיעה עמו להסדר טיעון,

  במסגרתו הודה במעשים מגונים במורה ובאמא של תלמיד, ניצול יחסי מרות עם סייעת והטרדה מינית מילולית של תלמידה בת 16.

   

  לפני הדיון נעמד המנהל לשעבר לפני השופט אברהם היימן וביקש את רחמיו. "אני מביע צער וחרטה על מה שהיה, אני מקווה שכבודו שכתב את גזר הדין ישתמש במלאכה של שופטים ומלכים והיא מידת החסד והרחמים".

   

  "הדברים אינם פעוטים כלל וכלל"

  במהלך הקראת גזר הדין חזר השופט היימן על כל ארבעת סעיפי האישום שבהם הודה שיבר ואמר: "קיים פער תהומי בין הצדדים באשר לעונש הראוי במקרה דנן. התביעה עותרת בחומרה רבה לעונש מאסר משמעותי מאחורי סורג ובריח, ואילו בא כוח הנאשם עותר לעונש של מאסר מותנה".


  מעשים חמורים ואכזריים. שמעון שיבר בבית המשפט, היום (צילום: אבי מועלם)

   

  עוד אמר השופט: "תשובתי הנחרצת לאלה המנסים למעט מחומרת המעשים היא אחת: לאו מוחלט! הדברים הללו אינם פעוטים כלל וכלל, הם חמורים ביותר הן לעצמם, ובמיוחד משום אישיותו, תפקידו ומעמדו הרם של הנאשם".

   

  באשר לחומרת מעשיו של שיבר הדגיש השופט: "לא בכדי מצאתי לפרט עובדות האישומים שבכתב האישום המתוקן, כמעט במלואם, עובדות בהן הודה הנאשם. בעשותי כך חרגתי במידה מסוימת ממנהגי. אלא שבמקרה זה שלפנינו - חשוב ביותר להבהיר בראשית לכל וכיסוד לגזר הדין, העובדות והמעשים בהם הודה הנאשם".

   

  "הכוח העביר הנאשם על דעתו"

  באשר להטרדת התלמידה כתב השופט כי "נראה כי הכוח אכן, העביר הנאשם על דעתו, שהרי כנראה שכח שמדובר בילדה בת שש עשרה והוא מנהל בית ספר ידוע כבן 63 שנים".

   

  השופט גם התייחס לכך ששיבר היה דמות נערצת בראשון לציון וציין כי יש במעשיו פגיעה בגופה של האישה, ככל שהאדם רם מעלה כך ההשפלה גדולה.

   

  שיבר הציג 15 עדי אופי בטיעונים לעונש ועל כך אמר השופט: "העצוב הוא שכל 15 העדים הפליגו בשבחיו של הנאשם ושכחו את מעשיו". לדברי השופט היימן,

  "מעשיו של הנאשם, למרות אומללותו היום, הם מעשים אכזריים שעליו לתת את הדין עליהם".

   

  פרשת שיבר התפוצצה ברעש גדול באפריל אשתקד עם הגשת התלונה נגדו, וגרמה מבוכה רבה, שכן שיבר נחשב לאישיות פדגוגית ראשונה במעלה, והיה אחד המנהלים המובילים בראשל"צ. הוא החליט לצאת לחופשה בעקבות החקירה שנפתחה - נעצר ונשלח למעצר בית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עדי האופי שכחו את מעשיו. שמעון שיבר
  צילום: אבי מועלם
  מומלצים