שתף קטע נבחר

נתניהו נחת: השיחות עם הפלסטינים - כמתוכנן

"לבי יוצא, אני שולח מסר של אחווה וחיזוק לכל אחינו ואחיותינו ביהודה ושומרון", מסר ראש הממשלה, שעודכן במטוס על הפיגוע. הוא צפוי לומר לקלינטון ש"זה מוכיח את הצורך לעמוד על דרישות הביטחון". במועצת יש"ע קראו לו לחזור לארץ

מטוסו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נחת הלילה (יום ג') בנמל התעופה אנדרוז שליד וושינגטון, שעה קלה אחרי שהוא עודכן במטוס בפרטי הפיגוע הרצחני ליד חברון. ראש הממשלה הנחה את זרועות הביטחון לפעול ללא שום מגבלה מדינית ולהגיב בתקיפות נגד שולחי הרוצחים, מסר דוברו. 

 

"לבי יוצא, אני שולח מסר של אחווה וחיזוק לכל אחינו ואחיותינו ביהודה ושומרון", אמר נתניהו. הוא צפוי להגיד למזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, בפגישתם הלילה, ש"הרצח מוכיח את הצורך לעמוד על דרישות הביטחון ולא תהיה פשרה. הטרור לא יקבע גבולות ישראל ועתיד ההתיישבות".


הרכב שנפגע מהירי. בין ההרוגים: אשה בהריון (צילום: גיל יוחנן)

 

גורמים מדיניים בפמלייתו אמרו ל-ynet כי ישראל נערכה לאפשרות שלקראת פתיחת השיחות הישירות, ינסו גורמי טרור לבצע פיגועים או לירות טילים כדי לפגוע במשא-ומתן. עוד קודם לכן, הבהירו בסביבתו של נתניהו כי "השיחות עם הפלסטינים יתקיימו כמתוכנן" וכי "מדיניות התגובה של ישראל נותרה כפי שהייתה בפיגועים קודמים. זה אומר שתהיה תגובה, והמרצחים ישלמו".

 

ההרוגים בפיגוע ליד חברון הם תושבי בית חגי - שני גברים, בני 25 ו-40, ושתי נשים בגילאים דומים. אחת מהן הייתה בהיריון. "בזירה היו עשרות כדורים. הם נפגעו פגיעות מרובות מטווח קצר, זה נראה כמארב מתוכנן היטב, ואולי אף וידוא הריגה", אמר פראמדיק שהגיע לזירה.


מכונית ה"סובארו" של ההרוגים, הערב בזירת הפיגוע (צילום: רויטרס)

 

ראש הממשלה הנחה את כוחות הביטחון וצה"ל למצות את הדין עם המחבלים, אמרו מקורביו, והוא "יבהיר בשיחות בוושינגטון שהפיגוע ממשיך את תביעתו החד משמעית בטרם כל סיכום - להגיע להגדרות שישמרו את חוק מדינת ישראל ואזרחי מדינת ישראל".

 

שר הביטחון אהוד ברק מסר הערב בתגובה לפיגוע כי "צה"ל וכוחות הביטחון יעשו הכל כדי לשים את ידם על הרוצחים. ישראל לא תאפשר לאף גורם טרור להרים ראש ותגבה את המחיר מהרוצחים ומהשולחים שלהם. מדובר, כנראה, בניסיון של מחבלים שפלים לפגוע בניסיון להניע תהליך מדיני ובשיחות הנפתחות בוושינגטון".

 

מתאם פעולות האו"ם בשטחים, רוברט סרי, פרסם הודעת גינוי לפיגוע שבה מסר כי הוא "המום מהרג ארבעת הישראלים בהתקפה על מכונית בגדה המערבית. אנו מגנים את המעשה הרצחני הזה, וקוראים למצות את הדין עם האחראים למעשה. אנו קוראים לכל הצדדים לא לאפשר לאויבי השלום להשפיע על השקת המשא-ומתן, ולהתקדם בנחישות ובאומץ לב להסדר קבע בין שני העמים".

 

בינתיים, התאספו כמה מתנחלים בכניסה לקריית ארבע.

הם צעקו "דם יהודי לא הפקר", "לגרש את האויב הערבי" ו"ביזיון למדינת ישראל - דם יהודי נשפך כמים". במועצת יש"ע קראו לנתניהו לשוב ארצה.

 

מזכ"ל המועצה, נפתלי בנט אמר ל-ynet ש"אנו לומדים שכל מחווה מולידה עוד טרור וכואבים את הרצח הנורא של ארבעה ישראלים, זהו טבח שלא נועד לסכל את השיחות - אלא תוצאה ישירה שלהן ושל הדיבורים על וויתורים. ראש הממשלה שידע לבטל את ביקורו בארה"ב עקב המשט והרג הטורקים, חייב גם עתה לבטל את הביקור ולהיות בישראל בשעת מתקפת טרור ברברית שכזו. כשמתקיימות ארבע לוויות אסור בראש הממשלה להשתתף בחגיגות המזויפות עם משלחי הרוצחים".

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר ואביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו לפני ההמראה
צילום: משה מילנר
אש בהרי חברון. זירת הפיגוע, הערב
צילום: רויטרס
מומלצים