שתף קטע נבחר

קצין וג'נטלמן: הטייס לשעבר הופך לאיש חינוך

אריאל בריקמן, מפקד בסיס חצרים לשעבר ואלוף משנה במילואים, משיק פרויקט חדשני לטיפול בבעיית האלימות בקרב בני נוער. הוא ייצא עם נערים ונערות לטיולים לצורך טיפוח דימויים העצמי. "תמיד רציתי להציב אתגרים לבני נוער"

מאתגר הטיס לאתגר החינוך: אלוף משנה במילואים, אריאל בריקמן (46), נשוי ואב לשלושה, ששימש עד לא מכבר כמפקד בסיס חיל האוויר בחצרים, יעמוד בשנת הלימודים הקרובה בפני אתגר חדש. בריקמן יפשוט את הסרבל וייצא עם תלמידים אל שבילי ארץ ישראל כחלק מפרויקט חדש שהקים.

 

 

במסגרת הפרויקט, המתקיים בשיתוף בית הספר התיכון בבאר טוביה וראש המועצה המקומית דרור שור, יושם דגש על הפחתת האלימות בקרב בני נוער באמצעות טיולים. בריקמן ייצא לסיורים שיימשכו יומיים עם חלק מכיתות י' ו-י"א ובמהלכם יטמיע בנערים ובנערות ערכים של עזרה לזולת וכבוד הדדי.


"שמח שנענו לאתגר שהצבתי", בריקמן (צילום: רועי עידן)

 

לדברי בריקמן, הוא מאמין שהטיולים המשותפים יטפחו את הדימוי העצמי של התלמידים ויגרמו לשינוי משמעותי בהתנהגותם. בסופו של דבר, כך הוא אומר, הפעילות הזו תהפוך את התלמידים לחיילים טובים יותר, וחשוב מכך לאזרחים טובים יותר.

 

הניצנים נבטו על מדים

"מאז שהייתי נער מתבגר רציתי לעסוק בחינוך. אני מעריך מאוד את מנהל בית הספר התיכון בבאר טוביה, אריה ברנע, וגם את ראש המועצה, שנענו לאתגר שהצבתי להם", אמר בריקמן. "תמיד רציתי להיות איש חינוך המציב אתגרים לבני נוער".

 

בריקמן הוסיף כי היוזמה החברתית החדשה החלה להתגלגל במוחו עוד כשלבש מדים. "פגשתי חיילים על סף נשירה

מהצבא ונחשפתי לרבדים של החברה הישראלית שלא ידעתי עליהם. חלק מהחיילים שטיפלתי בהם סיימו את השירות בהצלחה, וחלקם אפילו בהצטיינות. הכל בגלל ששידרתי להם שהם יכולים ומצפים מהם להצליח. עכשיו, באזרחות, אטפל בתלמידים שצריכים משהו מעבר למסגרת החינוכית הרגילה", אמר. 

 

בעוד כשבועיים ייפגש בריקמן לראשונה עם התלמידים והוא נשמע נרגש מאוד. כשנשאל על ציפיותיו מהפרויקט החדשני, אמר: "קשה לי לדבר על הישגים כשאנחנו בתחילת הדרך. אני מרגיש שאני הולך למשהו שאני לא יודע לאן הוא יתפתח, אבל זה מדגדג לי. מבחינתי, זהו אתגר שיש בו עניין, משמעות, וכן - גם ציונות. אני מקוה שבהמשך הדרך אצליח לרתום קצינים צעירים לתוכנית. לדעתי, הדרך להנחיל ערכים היא לא לדבר עליהם אלא לעשות אותם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בריקמן. פרויקט ציוני
צילום: רועי עידן
מומלצים