שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נעצרו שני חושפי הספוילרים בהישרדות
  תושב חיפה ותושב באר שבע חשודים שפרצו למחשבי ההפקה של התוכנית הישרדות, ופרסמו מידע שהקדים את שידורי התוכנית. בין היתר חשפו את שמות העולים לגמר. החשד: הסתייעו בנער, וקידמו אינטרסים מסחריים תמורת תשלום

  מועצת השבט הכריעה רק בסוף הפרק, אבל אתם ידעתם על זה לפני כולם. המשטרה עצרה תושב חיפה בן 18 ותושב באר שבע בן 19, החשודים שפרצו למחשבי ההפקה של התוכנית הישרדות בערוץ 10, והשתמשו בתכנים כדי לפרסם ספוילרים. כך הותר לפרסום הבוקר (יום ד').

    

  החקירה, שהתנהלה בימים האחרונים במפלג לחקירת פשעי מחשב ביחידת להב-433, גילתה כי השניים השתלטו וחדרו מרחוק למחשבי ההפקה ומשתתפי תוכנית הריאליטי. על-פי החשד, השניים הסתייעו בנער בן 13 שנחקר אף הוא בפרשה, במטרה להשיג מידע פנים שיקדים את שידורי התוכנית. במשטרה בודקים אם השניים העבירו את המידע לגופים מסחריים, כדי להעניק לאותם גופים יתרון שיווקי. ייתכן שהשניים הפיקו רווח מפרסום מוקדם של תוצאות התוכנית, והעברתו לגופים המסחריים.

   

  בבלוג "אגוז צרפתי" באתר תפוז, התפרסם המידע המדויק על תכנים עתידיים של התוכנית. בין היתר פורסמו שמות ארבעת העולים לגמר - כחודש לפני שידור התוכנית. כמו כן פורסמו שם חוזי העסקה של משתתפי התוכנית.

   

  החוקרים, בראשותו של פקד ירון בן צבי ממפלג פשעי מחשב, גילו כי הנתונים הושגו באמצעות חדירה לחשבונות פייסבוק ומיילים של מפיקי ומשתתפי התוכנית. על פי החשד, הנער הוא זה שיצר את דף הכניסה לפייסבוק, ובאמצעותו השיג סיסמה שמאפשרת לחדור לחשבונות של אחרים והעביר אותה לשני החשודים, שהודו בעבירות החמורות.

   

  בין היתר נחקר החשד שהשניים ביצעו עבירות דומות נגד משתתפי הישרדות גם בעונות הקודמות ופרצו למחשבי עשרות ידוענים נוספים. הנער המעורב בפרשה נחקר אף הוא במשטרה בנוגע לחלקו בפרשה.

   

  מערוץ 10 נמסר בתגובה: "אנו רואים את הנושא בחומרה רבה. צר לנו שגורמים פליליים פעלו במטרה לנסות ולחבל בזדון בחוויית הצפייה של מאות אלפי צופים. אנו ממתינים לסיום חקירת המשטרה בתקווה שנדע מי עומד מאחורי הזמנת העבודה ואחראי במישרין לנזק האדיר שנגרם לערוץ 10 ומצפים שהדין ימוצה עם האשמים ועם מי שנתן את אכסניה לאותם גורמים".

   

  בהכנת הידיעה השתתף עמית קוטלר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שרדו את הספוילרים
  צילום: אביהו שפירא
  לא שרד
  צילום: גיא קרן
  מומלצים