שתף קטע נבחר

תמונות ראשונות: בועז הרפז נכנס למעצר בית

מאז שנחת בישראל הישר לידי חוקרי המשטרה, לא ראה החשוד בזיוף מסמך גלנט את הבית. היום הוא שוחרר בתנאים מגבילים והגיע לביתו שבמודיעין. בהתאם למגבלות, סירב לדבר עם עיתונאים

יותר משבוע אחרי שנחת בישראל ונעצר על-ידי חוקרי היאחב"ל, נכנס בצהריים (יום ד') סא"ל במיל' בועז הרפז לביתו שבמודיעין. ימים ארוכים של חקירה עברו על החשוד המרכזי בזיוף "מסמך גלנט", עד שהודיעה המשטרה כי יש די ראיות להעמיד את הרפז לדין.


בועז הרפז בביתו. סירב לדבר עם עיתונאים (צילום: אוהד צויגנברג) 

 

מוקדם יותר אישר בית משפט השלום בפתח תקווה את ההסכמות בין המשטרה לסנגוריו של הרפז. הרפז שוחרר למעצר בית של עשרה ימים בתנאים מגבילים. בנוסף, תיאסר יציאתו מהארץ במהלך החודשים הקרובים והוא יפקיד ערבות כספית של 50 אלף שקלים. הרפז סירב לדבר עם עיתונאים בכניסה לביתו ושמר על פנים חתומות.

 

בא כוחו של בועז הרפז, עו"ד יחיאל וינרוט, אמר לאחר שחרורו כי "הסכמנו עם המשטרה על שחרור למעצר בית בן עשרה ימים, לצורך השלמת החקירה באופן סופי. כשיהיו בידינו נתוני החקירה וחומר הראיות במלואם, נקבל החלטה מושכלת בהתאם".

  

החלטת המשטרה להמליץ על כתב האישום התקבלה בתום דיונים בין ראש יחידה "להב 433" ניצב דוד מנצור, לראש אגף החקירות ניצב יואב סגלוביץ'. המלצת המשטרה, שתוגש כבר בימים הקרובים,

מבוססת על ראיות חיצוניות ומדעיות לכך שהרפז זייף לכאורה את המסמך ועשה בו שימוש. למשטרה אין לפי שעה אינדיקציה כי היה מי שידע על מעשיו של הרפז.

 

הרמטכ"ל, רב- אלוף גבי אשכנזי, הביע בשם צה"ל את הערכתו למשטרה ולצוות החקירה "על פעילותם המאומצת והמהירה". מדובר צה"ל נמסר, כי "הרמטכ"ל קיבל מוקדם יותר עדכון ממפכ"ל המשטרה על תוצאות החקירה. צה"ל מביע שביעות רצון מקביעת המשטרה כי אף קצין בצה"ל אינו מעורב באירוע זה ולא נתן לו יד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז הרפז בכניסה לביתו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים