שתף קטע נבחר

ששת הילדים ספדו לטליה ויצחק: "נשארתם יחד"

בגרון חנוק וכשהם חבוקים, ליוו היתומים שהותירו בני הזוג אימס מבית חגי, שנרצחו בפיגוע ליד חברון, את הוריהם בדרכם האחרונה. "היית איש אמת ואתה עובר לעולם האמת", סיפר חברו של האב - שהכיר אותו עוד כשעלה מרוסיה

בנוכחות חברים רבים, קרובי משפחה ושכנים מההתנחלות בית חגי, הובאו אחר-הצהריים (יום ד') למנוחות בבית העלמין בהר הזיתים בני הזוג טליה ויצחק אימס, שנרצחו אתמול בפיגוע הירי בדרום הר-חברון.

 

לא פחות משישה יתומים הותירו אחריהם השניים, אחת מהם - הבת רות, ספדה להוריה כשדמעות חונקות את גרונה. "אבא ואמא שלנו, איך הלכתם ככה", שאלה בקול שבור, כשאחיה מחבקים אותה בכל העת. "רק לפני שבועיים חגגנו לכם את יום הנישואין ה-25 והבטחתם שתגיעו גם לחתונת הזהב. 19 שנה גידלתם אותי וזכיתי בכם. ריבונו של עולם, תודה על הורים נפלאים".

 

גופותיהן של השניים נטמנו זו לצד זו, והבת, רות, המשיכה ואמרה: "תמיד היה חשוב לכם לעבוד על הקשר שלכם, כך גם עכשיו - כשנשארתם יחד. אמא, אני מבטיחה לשמור על המשפחה, להמשיך לעשות את מה שהיה לך חשוב ולאחד את המשפחה. אתמוך בקטנים שיגדלו ללא אמא ואבא", קראה - כשברקע נשמעו זעקות שבר.


הלווית בני הזוג אימס. "הקטנים יגדלו ללא אמא ואבא" (צילום: עידו ארז) 

  

הרב ישראל אריאל, מכר ותיק של יצחק אימס, ספד לחברו וקרא מעל קברו: "היית איש אמת ואתה עובר לעולם האמת. עלית לארץ-ישראל מרוסיה, כשניסו להכחיד בה את העם היהודי, פיזית ורוחנית. כמעט כבר לא נשאר זכר לעם שלנו שם".

 

חבר נוסף של ההרוג, אסף לרנר, התייחס בהספדו לאותו הנושא. "אתה וטליה בחרתם להיות יהודים. סיפרת לי שבגיל 24 התפללת לראשונה ממחזור ברוסית ביום הכיפורים. הלכת עם האמת שלך".


אבל בהר הזיתים. הלוויתם של טלי ויצחק אימס (צילום: עידו ארז)

 

מוקדם יותר היום נקברו שני ההרוגים הנוספים בפיגוע, כוכבה אבן-חיים ואבישי שינדלר. מומי, בעלה של כוכבה, ספד לרעייתו: "איך אני יכול להיפרד ממך? אני רק רוצה שתישארי. אני לא רוצה שיכאיבו לך ככה, זו פחדנות לירות ככה באישה ברכב נוסע. אנו יוצאים למסע אחר, מסע אחרון יחד, אבל את לא לבד... גם יצחק וטליה פה איתך - היית מאמינה?"

 

דודו של אבישי שינדלר אמר: "הקדוש ברוך הוא רצה אותך קרוב אליו יותר מכולנו. גם אנחנו רצינו אותך קרוב, אך דיין האמת רצה אחרת. מוריה, איתה הקמת יחד בית, זכתה ליהנות ממך רק שנה אחת. כל המכרים הרגישו בנועם ובענווה שלך. דרך ארץ הייתה טבועה באישיותך ואת התורה שכל כך אהבת, ראית לנגד עיניך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טליה ויצחק אימס. "בחרתם להיות יהודים"
זעקות שבר נשמעו מכל עבר. ההלוויה
צילום: עידו ארז
מומלצים