שתף קטע נבחר

עובדי נמלי אשדוד וחיפה חזרו לעבודה מלאה

לאחר כשבוע של עיצומים, נענו ועדי העובדים לבקשתו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני שביקש להימנע מפגיעה במשק לקראת החג. העובדים מוחים על כוונת הממשלה להחזיר לחברת נמלי ישראל סמכויות שלקחה ממנה ברפורמה של 2005

עובדי נמלי חיפה ואשדוד חזרו היום (ד') לעבודה מלאה, זאת בהתאם להוראתו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני. יו"ר ועד עובדי נמל חיפה מאיר תורג'מן אמר ל-ynet: "עיני הורה לנו חד משמעית להפסיק את העיצומים לאלתר כדי לא לפגוע במשק לקראת החג וכדי לאפשר משא ומתן עם הממשלה על דרישותינו".

 

לדברי תורג'מן, "בשבוע הבא תתקיים פגישה של עיני ונציגים שלנו יחד עם בכירים ממשרדי התחבורה והאוצר והם מבטיחים שהם יפתחו במו"מ רציני עד שהבעיות ייפתרו".

 

כמו כן, גורם בהנהלת נמל אשדוד מסר ל-ynet כי העובדים הודיעו על חזרתם לעבודה. הגורם ציין כי במהלך אחר הצהריים עלתה תפוקת עבודה בנמל בחזרה לרמה נורמלית וכי "פקקי התנועה" שהצטברו בנמל מתחילים להיפתח. עם זאת מוקדם עדיין לדעת כי אכן הנמל חזר לעבודה מלאה או כמעט מלאה.

 

עובדי הנמלים - גם בחיפה וגם באשדוד - מוחים על רפורמה בתעריפי הנמלים, לפיה חברת נמלי ישראל - חנ"י - תגבה חלק מהעמלות (דמי התשתית) מהלקוחות במקום חברות הנמל הגובות אותו כיום. חנ"י, קובעת התוכנית, תעביר את הכסף לחברות הנמל.

 

יצויין כי הרפורמה שהעובדים מוחים נגדה היא במידה מסויימת חזרה למצב שהיה קיים לפני הרפורמה החלקית בנמלים בשנת 2005 - שלמרבה האבסורד, נכנסה לתוקף במתכונת מצומצמת אחרי שביתה של חודשיים בכל הנמלים. העובדים חוששים שהעברת התשלומים דרך חנ"י תאיים על יציבותם הכלכלית של הנמלים, הנערכים להנפקה בבורסה לניירות ערך.

 

ביום רביעי שעבר פתחו עובדי נמל חיפה בעיצומים. זאת, במקביל לעיצומים שבהם פתחו יום לפני כן עובדי נמל אשדוד שפתחו בשביתה איטלקית שהורידה את תפוקתם ב-50%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים